Meizu MX4 Ubuntu Edition Resmi Olarak Tanıtıldı

Meizu MX4 Ubuntu Edition Resmi Olarak Tanıtıldı

Çinli üretici devi Meizu, Ubuntu işletim sistemiyle çalışan MX4 Ubuntu Edition modelini tanıttı. Cihazın teknik özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatı haberimizde.

Akıllı telefon üreticisi devi Meizu, MX4 ve MX4 Pro modelleriyle oldukça güzel başarılar yakalamıştı. Ülkemizde de akıllı telefon pazarına giriş yapan Meizu, bu modellerle oldukça iddialı olduğunu açıkça belirtiyor.

Akıllı telefon pazarında bu iddiasını sürdürmeyi planlayan Meizu, Mobil Dünya Kongresi’nde MX4 Ubuntu Edition modeli hakkında bilgiler vermiş, ama ne zaman çıkacağı konusunda herhangi bir bilgi vermemişti. Piyasadaki tek Ubuntu işletim sistemine sahip olan BQ Aquaris E4.5 Ubuntu modeline rakip olacak MX4 Ubuntu Editon, bugün itibariyle Çin’de satışa sunuldu.

Teknik özellikleri MX4 ile birebir aynı olan MX4 Ubuntu Edition; 5.36 inç büyüklüğünde 1152 x 1920 piksel çözünürlüğe sahip ekran, MediaTek MT6595 işlemci, 2 GB RAM ve 16/32 GB dahili depolama seçeneği sunuyor. 20.7 Megapiksel arka ve 2 Megapiksel ön kamerası bulunan cihaz, 3100 mAh’lik sabit bir bataryaya sabit.

Altın ve gümüş renk seçenekleriyle satışa sunulan MX4 Ubuntu Edition, 290 dolar fiyat etiketine sahip cihazın ülkemizde ve diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı henüz netlik kazanmadı.

LG G4 Fırtınası Devam Ediyor: LG G4 Stylus ve LG G4c Resmen Duyuruldu

HTC, One M9 İçin Mini Model Düşünmüyor

YORUMLAR