Meizu Telefonlar Türkiye'ye Geliyor!

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Meizu, resmi olarak Türkiye pazarına giriş yaptığını duyurdu. Bu sayede Meizu'nun akıllı telefon modellerini ülkemizde satın alabileceğiz.

Meizu markasının adını ilginç fikirleriyle duymuştuk. Firmanın son amiral gemisi olan Meizu Pro 7 Plus, arka kamerasıyla bütünleştirilen küçük ekran sayesinde özçekim fotoğraflarda ön kameraya bağlılığı ortadan kaldırıyordu. Bu telefonun tek ilginç yönü arka kamerasıyla birleştirilen ekran da değildi. Meditek'in 10 çekirdekli Helio X30 işlemcisini kullanan Meizu Pro 7 Plus, bu sayede diğer Android amiral gemilerinden farklı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktaydı.

Meizu oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip, firmanın fiyat/performans oranı yüksek olan telefon modelleri ülkemiz pazarında güçlü bir yer edinebilir. 2003 tarihinde kurulan ve çok eski bir geçmişe sahip olmayan Meizu, buna rağmen kısa süre içerisinde hızlı bir şekilde yükselmiş ve Çin'in en büyük 5 telefon üreticisi arasına girmişti.

Ülkemizde Meizu telefonların distribütörlüğünü ise GENPA yapacak ve teknik destek GENPA tarafından sunulacak. Meizu telefonların bu ay içinde raflardaki yerlerini alacağı bilgisi paylaşılıyor.

YORUMLAR