Meizu'nun Yeni Pro 6'sı Dünyanın İlk 10 Çekirdekli Telefonu

Meizu'nun Yeni Pro 6'sı Dünyanın İlk 10 Çekirdekli Telefonu

Çinli markalardan biri olan Meizu, yeni telefonu Pro 6 ile bir ilke imza atıyor olabilir. Açıklanan bilgilere göre yeni Meizu Pro 6, dünyanın ilk 10 çekirdekli telefonu olacak.

Aynı diğer Çinli markalar gibi Meizu'da yeni Pro 6'sında güç, güzel görünüm, hız ve uygun fiyat sunuyor. Yeni mobil cihazın özelliklerinden bir tanesi ise bir hayli şok edici; telefonun 10 çekirdekli olduğu açıklanan bilgiler arasında yer alıyor. Bunun yanında 21 megapiksel kameraya, 4GB Ram'e, 32GB hafızaya sahip olan akıllı telefonun fiyatı sadece 385 dolar.

Meizu Pro 6, aynı Meizu Pro 5 gibi metalik bir tasarıma sahip. En belirgin özelliklerinden bir tanesi ise telefonun ekran boyutunun 5.7 inçten 5.2 inçe düşürülmesi. Birçok ünlü siteye göre telefonun en beğenilen tarafı tasarımı ve sadeliği olmuş. MediaTek Helio x25 işlemcisi ise telefonun 10 çekirdek ile çalışmasını sağlayan taraf.

Son olarak ise telefonun 3 boyutlu ekran teknolojisine sahip olduğu da açıklandı. İlerleyen zamanlarda telefonun 10 çekirdek olarak nasıl performans gösterdiğini de yapılan testlerde göreceğiz. 

Meizu M3 Note Tanıtıldı, İşte Özellikleri

Meizu Pro 6 Sınırları Zorluyor ve 6 GB RAM ile Geliyor

Meizu, 2016 MX ve M Serisi Yeni Telefonlarıyla Sınırları Zorlayacak

YORUMLAR