Merak Makinesi Türkiye’ye Geldi, Eğitimin Yüzü Gülecek

Merak Makinesi Türkiye’ye Geldi, Eğitimin Yüzü Gülecek

Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde hayata geçirilen Merak Makinesi (Curiosity Machine ) Programı havacılık ve uzayla ilgilenen çocukların ufkunu genişletiyor. Merak Makinesi eğitim programı İstanbul'daki devlet okullarından başlayarak Türkiye'ye yayılacak.

Merak Makinesi programı, çocukların sorgulama ve problem çözme becerilerini geliştirip yaratıcılıklarını harekete geçirmeyi, mühendislik ve bilime olan ilgilerini soru sorma, cevaplama ve deneyimleme yoluyla artırmayı amaçlıyor. İlk yılında İstanbul'daki devlet okullarının 4'üncü ve 5'inci sınıflarında öğrenim gören 1.300 çocuğa erişmesi hedeflenen program ilerleyen yıllarda farklı illerde de uygulanacak.

Uzay ve havacılık alanının önde gelen firmalarından Boeing ile ortak bir girişim olan Merak Makinesi eğitim programı, Boeing mühendislerinin gönüllü katkılarıyla, çocukların kendilerini bilim insanı, mühendis, yatırımcı ve etkili girişimci olarak hayal edebilmelerini amaçlıyor. Bu eğitim sonunda çocukların meslek seçimleri yeni bir anlam kazanabilecek.

Merak Makinesi eğitim programlarında kendi kendine uçabilen mekanik uçaklardan tutun da, bir dinazorun dengesini nasıl sağladığına dair her şeyi çocuklar deneyerek öğrenebiliyorlar. Merak Makinesi’nin eğitim sınıfları arasında havacılık, elektrik mühendisliği, biyomekanik teknoloji, bilgisayar teknolojileri, yiyecek, mekanik ve robotik gibi birçok konu yer alıyor.

Boeing, Star Wars Tarzı Savunma Kalkanları Geliştirecek

Boeing, Dokuz Ton Patatesle Wi-Fi Testleri Yapıyor

YORUMLAR