Merak Uyandıran Playstation 4 Oyunu

Merak Uyandıran Playstation 4 Oyunu

Fahrenheit, Heavy Rain oyunlarıyla yakından tanıdığımız Quantic Dream, Playstation 4 için yeni bir oyun geliştirmeye başlamış olabilir.

Haberin kaynağı Quantic Dream’in singularityps4.com adresini satın almış olmasından geliyor. Ancak sadece bu kadarla sınırlı değil, firmanın oyun yaptığı söylentisini güçlendirecek birkaç delil daha var.

Quantic Dream’in kurucusu David Cage, yeni nesile olan ilgisizliğini bundan bir süre önce açıklamıştı. Fakat görünen o ki Cage yeni oyunun çalışmalarına gizliden gizliye başlamış.

Daha önce Quantic Dream’in teknolojik anlamda yapabileceklerine örnek olması adına “Kara” isimli bir teknoloji videosu yayınlanmıştı. Bu teknoloji demosundaki konu için Ray Kurzweil’in The Singularity is Near isimli kitabından esinlendiğini söyleyen Cage, bununla alakalı br oyun yapımına başlamış olabilir. Kara videosunun ardından Cage’e sorulan, “Gösterdiğiniz videodaki temayla ilgili bir oyun yapacak mısınız?” sorusunu da o esnada cevaplamaması şüpheleri arttırıyor.

Söylentinin güçlenmesine neden olan singularityps4.com adresi, Quantic Dream’in daha önce aldığı heavyrainps3.com ve beyondps3.com adreslerine benzerliğiyle de dikkat çekiyor.

Şu anki tek problem, zaten hali hazırda Singularity isimli bir FPS’nin çıkmış olması. Yakın zamanda çıkan Singularity isimli oyun yüzünden isimle ilgili bir sıkıntı çıkabilir.

Şu anda Beyond: Two Souls üzerinde çalışan Cage’in yeni projelerini merakla bekliyoruz.

Cage'in Devam Oyunları Söyleşisi

YORUMLAR