Merakla Beklenen ‘YouTube Music’ Hizmete Sunuldu

Merakla Beklenen ‘YouTube Music’ Hizmete Sunuldu

Yeniden tasarlanan ve büyük bir değişim geçiren YouTube Music uygulaması, erken erişim ile kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Steaming müzik alanında Spotify ve Apple Music gibi devlere rakip olması beklenen YouTube Music, geçtiğimiz hafta duyurulmuştu. Google Asistant ile uyumlu bir şekilde çalışacak olan servis, bazı şanslı kullanıcılar için erişime açıldı.

Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Meksika, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de erken erişimle kullanıma sunulan YouTube Music, ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki şekilde piyasaya çıktı. Yeni müzik servisinin ilerleyen dönemlerde Kanada, Almanya, Fransa, Rusya, İspanya ve İsveç gibi daha birçok ülkeye yayılması bekleniyor.

Steaming müzik pazarının iki dev ismi, Spotify ve Apple Music ile sıkı bir rekabet içine girecek olan YouTube Music, kullanıcı deneyimi anlamında müşterilerine iyi bir alternatif sunmak istiyor.

Pek çok yeniliği bünyesinde barındıran platformun reklamsız ve kesintisiz müzik keyfi sunan 'YouTube Music Premium' versiyonu 9,90 dolardan hizmete sunuldu. Ayrıca kullanıcılara reklamsız video izleme imkanı veren YouTube Red servisine de el atan şirket, 'YouTube Premium' adını alacak uygulamanın YouTube Music Premium erişimini de kapsayacak şekilde aylık 11,99 dolardan kullanıma sunulacağını açıkladı.

Diğer taraftan bu senenin sonunda miadını dolduracak olan Google Play Music’in kullanıcıları, bir aylık bedava YouTube Music Premium aboneliği imkanına da sahip olacak. 

Google Asistant yardımıyla kullanıcıların beğenilerine, müzik dinleme alışkanlıklarına ve hatta konumlarına göre yeni şarkılar önerecek olan platform, şüphesiz piyasadaki kartların yeniden karılmasına neden olacaktır.

YouTube Music Türkiye’de erişime açıldığında haberdar olmak istiyorsanız, buraya tıklayabilirsiniz.