Mercedes-Benz Google Glass ile Yönünü Bulacak

Mercedes-Benz'in Google Glass'ı kullanarak sürücüler için mükemmel bir yön bulma aracı yaratmaya çalıştığı belirtiliyor.

Mercedes-Benz Google Glass ile Yönünü Bulacak

Otomobil üreticilerinin teknolojinin en son gelişimlerini araçlarına dahil etmek istedikleri ortada. Özellikle Mercedes-Benz gibi üst düzey üreticilerin yüksek kar marjları sayesinde bunu daha rahat gerçekleştirdikleri de biliniyor. Son yıllarda mobil cihazların ne kadar yaygın olduğunu dikkate alırsak, akıllı telefonlarla kontrol edilen araçların bundan sonra Google Glass'la da kontrol edilebileceklerini söylemek mümkün. Hali hazırda Tesla Model S'in termostatı Google Glass ile kontrol edilebiliyor ve aracın kilidini yine Glass ile açmak mümkün oluyor.

Mercedes'in geliştirici ekipleri de Google Glass'ta varolan potansiyeli görmüş olacaklar ki, bunu bir adım daha öteye götürerek Google Glass'ın yön bulma kabiliyetlerini kendi otomobilleri ile birleştirerek deyim yerindeyse kapıdan kapıya bir sistem geliştirmek istiyorlar. MBRDNA Başkanı ve CEO Johann Jungwirth'in yaptığı açıklamaya göre Google Glass'ın hem araç ile hem de yaya olarak yürürken tüm bir seyahati daha kolay hale getirmesi bekleniyor.

Elbette Google Glass henüz resmi olarak piyasaya sürülmediği için bir kaç yüz kişilik şanslı geliştirici haricinde cihazın yeteneklerini test etme ya da görme şansımız yok. Önümüzdeki sene satışa sunulması beklenen Google Glass'ın hayatımıza pek çok değişiklik getirmesi bekleniyor. Şimdilik gözlüğe erişme şansımız yok ancak akıllı telefon ve tabletlerinizden elbette aşağıdaki resmi Google Haritalar uygulamasını yükleyebilirsiniz.

Vien yeniden yükselişte

YORUMLAR