Mercedes-Benz Tamamen Elektrikli EQC Modelini Duyurdu

Paris Otomobil Fuarı öncesinde Stockholm’de yapılan etkinlik kapsamında tamamen elektrikli EQC modelini duyuran Mercedes-Benz, yeni EQ markasını ilk kez 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtmıştı. Geçtiğimiz gün de bu markanın ilk modeli görücüye çıktı.

Kesintisiz, net ve renkli vurgulara sahip tasarımıyla öne çıkan Mercedes-Benz EQ markası, yenilikçi lüks tasarımı kullanırken yenilikçi elektrikli otomobil görünümünün de öncülüğünü yapıyor. Kalite, güvenlik ve konfor gibi konulara sadık kalan EQC, toplam iki elektromotorun ürettiği 300 kW gücün sağlamış olduğu dinamik performansı sağlıyor. Ayrıca yeni EQC yaklaşık 450 km’lik bir elektrikli menzile imkan tanıyor.

Yeni EQC, bünyesinde barındırdığı kaslı ve gösterişli gövde orantıları ile crossover SUV olarak sınıflandırılıyor. Geniş tavan çizgisi, yüksek omuz çizgisine sahip dar yan camlar ve arkaya doğru eğimli tavan çizgisinin ortaya çıkardığı coupe benzeri arka kısmıyla görsel olarak SUV ile SUV Coupe arasında bir görünüm sunuyor.

40 Dakikada Şarj Edilebiliyor

EQC standart olarak su soğutmalı 7,4 kW kapasiteli bir batarya ile donatılıyor. Bu batarya evde ve halka açık alanlarda AC tipi prizden şarj etme imkanı sunuyor. EQC, şarj tipine bağlı olarak maksimum 110 kW’a kadar güç çıkışına sahip herhangi bir şarj noktasında şarj edilebiliyor ve batarya yüzde 10’dan yüzde 80’e sadece 40 dakikada doluyor.

Yapay Zekalı MBUX Her İşinizi Yapabilir!

Ayrıca araçtaki MBUX (Mercedes-Benz User Experience) isimli sisteminin kullanıcı öncelikli olduğunu açık bir şekilde gözler önüne seriyor. Yapay zeka sayesinde sunulan öğrenme yeteneği bu sistemi daha da özel kılıyor. Örneğin; araç sahibi her hafta salı günü annesini arıyorsa artık salı günlerinde annesinin telefon numarası otomatik olarak ekranda gösteriliyor.

YORUMLAR