Mercedes, Formula 1 Yarışları İçin Hibrit Bir Araç Geliştiriyor

Mercedes, Formula 1 Yarışları İçin Hibrit Bir Araç Geliştiriyor

Daha önceden pek çok aracın hibrit (melez) teknolojiler kullandığına şahit olduk. Ancak, Mercedes'in halihazırda üzerinde çalıştığını duyurduğu bu teknolojinin, Formula 1 araçları geliştireceği de oldukça yeni bir gelişme.

Mercedes-Benz, 14 Eylül'de başlayacak olan Frankfurt Uluslararası Motor Show'da, melez "supersports showcar" adını verdiği Mercedes-AMG Project One'ın ilan edeceğini, hatta bu aracı sergileyeceğini duyurdu.

Manşet fotoğrafında da gördüğünüz bu araç, her ne kadar tanıtılacak arabanın detaylarını çok net bir şekilde ele vermese de Mercedes-AMG Project One, Formula 1 yarışlarında kendini gösterecek. F1 araçları tabanlı bir altyapıya sahip olacağı söylenen bu yeni tasarım, 1.6 litre olarak tasarlanıyor. V6 hibrit motor taşıyacak olan Mercedes-AMG Project One, 1,000 beygir gücüne sahip olacak ve saatte 350 km sürat yapacak şekilde geliştiriliyor. Araç, bu tam güçle 25 kilometrelik bir menzile sahip olacak. Araçta her 50 bin kilometrede bir motorun tamamen yenilenmesi gerekecek.

Aracın pazar fiyatının 2.54 milyon doları bulacağı ve sade 275 adet üretileceği de gelen haberler arasında.

Volkswagen Yeni Hibrit Aracı XL1'i Tanıttı

Mercedes'e Kablosuz Şarj Teknolojisi Entegre Oluyor

Ford Artık Elektrikli Araç Üreteceğini Açıkladı

YORUMLAR