Mesajlaşma Uygulamalarında Sohbet Bot’u Cephesinde Önemli Gelişme

Mesajlaşma Uygulamalarında Sohbet Bot’u Cephesinde Önemli Gelişme

Microsoft, Twitter, Facebook Messenger derken hızla yayılan otomatik cevap verme algoritmaları ya da, sohbet botları (chat bot) artık sadece müşteri hizmetleri gibi çalışmayacaklar. Yeni bir uygulama siz cevap veremeyecek durumdayken arkadaşlarınızı oyalayacak kadar onlarla sohbet edebiliyor.

Çok yakın bir gelecekte sohbet bot’larının mobilde uygulamaların tamamen yerini alması bekleniyor. Bu da, uygulamalarla doğrudan konuşarak iletişime geçebileceğiz anlamına geliyor. Cortana veya Siri gibi düşünebilecekler ve mantıklı saptamalar ve yönlendirmeler yapabilecekler. Ancak Siri, Cortana ya da Google Now’ın bugüne kadar bir platform haline gelmemiş olması ileride onların birer bot olmayacağı anlamına gelmiyor. TechCrunch Disrupt Hackathon şirketinin geliştirdiği The Chat Bot Club uygulaması, bu noktada önemli bir gelişimi işaret ediyor.  Bu sohbet botu arkadaşlarınızla siz yokken onları oyalayacak kadar sohbet edebiliyor. Siz hiç ortaya çıkmasanız da Chat Bot Club durumu idare edebiliyor.  The Chat Bot Club WeChat, Kik, Facebook Messenger ve WhatsApp’ı destekliyor. Bu uygulamayla her çağrıya koştura koştura geri dönmek zorunda kalmıyorsunuz. Uygulama kendi başına durumu kurtarabiliyor.

Bunu da sizin daha önceki sohbetlerinizi analiz ederek yapıyor. Belli kalıplara verdiğiniz tepkileri öğrenerek değerlendirebiliyor. Eğer sürekli, emoji kullanan bir sohbet alışkanlığınız varsa, uygulama bunu da öğrenerek o şekilde davranıyor. Arkadaşlıklarınızı ruhsuz sohbet botlarına emanet etmek istiyorsanız henüz geliştirilmekte olan bu uygulamayla yakın zamanda tanışmanız olası.

Telegram Bot Geliştiricilerini Gaza Getirmek için 1 Milyon Dolar Para Dağıtacak!

Facebook Yapay Zekaya Sahip Sohbet Botlarını Tanıtmaya Hazırlanıyor

YORUMLAR