Mesajlaşma Uygulaması Google Allo Kullanımdan Kaldırılıyor!

google allo kaldırıldı

Google tarafından 2016 yılında kullanıma açılan mesajlaşma uygulaması Google Allo, bugün itibarıyla tarihin tozlu raflarına kaldırıldı. Yayınlanan yeni haberlerde, Google’ın Allo üzerinde çalışan mühendislerini farklı birimlere kaydırdığı ve yakın zaman sonra Allo’yu mağazalardan kaldıracağı resmiyet kazandı.

Google, bugüne kadar birçok farklı mesajlaşma uygulaması geliştirmiş; ancak hiç birinden beklediği performansı bulamamıştı. İlk olarak Hangout ile işe başlayan Google, sonrasında Allo ve Duo olmak üzere farklı uygulamaları kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. Tüm bu uygulamalardan beklediğini bulamayan Google, bir süre önce Apple iMessage tarzı Android işletim sistemine entegre şekilde bütün telefonlarda yer alacak bir mesajlaşma uygulaması geliştirme kararı alarak, diğer uygulamalarını bir tarafa itmişti. 

GIF, akıllı yanıt ve masaüstü desteği gibi çeşitli özelliklerle gelmesi planlanan bütünleşik mesajlaşma uygulaması üzerinde çalışmaya devam eden teknoloji şirketi, ilk olarak Allo’nun ipini çekti. Çıkan sızıntılardan sonra resmi bir açıklama yayınlayan Google, Mart 2019 itibarıyla Allo’nun kullanımdan kalkacağını belirtti. Bahsi geçen zaman kadar uygulamanın sorunsuz olarak çalışacağını dile getiren şirket, Allo’da önemli yazışmaları olanlar için küçük bir yönerge de hazırladı. 

google allo kaldırıldı 1

Google Allo mesajları nasıl kaydedilir?

Mart 2019’da kullanımdan kalkacak olan Google Allo üzerinde önemli konuşmaları olanlar için açıklama yapan teknoloji şirketi, mesajların harici olarak kaydedebileceği müjdesini verdi. 

Mesajlarını kaydetmek isteyenler, Chat > Export yolunu izlemek suretiyle tüm bilgilerini farklı yerlerde depolayabilecekler. Böylece uygulama kapandıktan sonra da mesajlar ve mesajlardaki önemli bilgiler ulaşılabilir halde olacak. Daha ayrıntılı bilgiler edinmek isteyenler ise bu adresi ziyaret edebilirler.