Mesut Özil’in Yaşadığı Sakatlığın Sebebi Fortnite Olabilir

Mesut Özil’in Yaşadığı Sakatlığın Sebebi Fortnite Olabilir

Arsenal’ın Türk asıllı Alman yıldızı Mesut Özil hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Almanya’nın ünlü spor doktorlarından Ingo Frobose, Özil’in yaşadığı bel sakatlığının sebebinin Fortnite olabileceğini söyledi.

Son dönemin en popüler oyunları arasında yer alan Fortnite, futbolcular tarafında da yoğun bir ilgi görüyor. Bu isimler arasında İngiltere Premier Ligi takımlarından Arsenal’da forma giyen Mesut Özil de var.

Günde en az beş saatini Fortnite oynayarak geçiren Özil, oyun bağımlılığının bedelini futbol kariyeri ile ödeyebilir. Bu çarpıcı iddia Alman spor doktoru Ingo Frobose’a ait. 

Mesut Özil, Fortnite'taki etkileyici yeteneklerini sergiliyor...

30 yaşındaki yıldız futbolcu, bel bölgesinde yaşadığı sakatlık nedeniyle Tottenham ve Manchester United maçları olmak üzere dört karşılaşmada takımını yalnız bırakmak zorunda kaldı.

Kuzey Londra ekibi, Özil’in sakatlığına dair yaptığı açıklamada, yıldız futbolcunun belinde bir spazm meydana geldiğini söylemesine rağmen, bu sorunun hangi sebeple meydana geldiğini belirtmedi. 

Merak edilen sorunun cevabı “Fortnite Wasted” isimli istatistik portalında olabilir. Özil’in oyun hesabındaki rakamlara bakıldığında, yıldız futbolcunun 5221 kez Fortnite oynadığı görülüyor. Ortalama bir oyun süresinin 20 dakika sürdüğünü hesap edersek, Özil toplamda 104.420 dakika ya da diğer bi deyişle 72 gününü Fortnite oynayarak geçirmiş.

Spor doktoru Frobose, Alman gazetesi BILD’e verdiği demeçte, “Özil’in sırt bölgesinde yaşadığı sorunların nedeni Fortnite olabilir” ifadelerini kullandı.  

Köln Spor Üniversitesi’nde görev yapan Sporda Koruyucu Rehabilitasyon Profesörü Frobose, atletlerin bu gibi saatlerce süren bir hareketsizliğin belirtilerini, sporcu olmayan kişilerden çok daha hızlı hissettiğini söyledi.

Son dönemde gösterdiği kötü performans sebebiyle Arsenal’daki geleceği tartışmaya açılan Özil, söz konusu iddia hakkında henüz bir açıklama yapmadı.