Metal Gear Serisinin Ne Kadar Sattığı Açıklandı

Metal Gear Serisinin Ne Kadar Sattığı Açıklandı

Konami, yaptığı açıklamayla 2016'nın ilk finansal çeyreğinde elde ettiği gelirleri açıkladı. Yapılan açıklamanın içerisinde, Metal Gear serisinin bugüne kadar ne kadar satıldığı da yer alıyordu. 

Normal takvimlere göre farklı işleyen finansal çeyreklerin ilki, 30 Haziran itibariyle son buldu. Konami gibi büyük şirketler de hissedarlarını bilgilendirmek adına finansal durumlarına dair açıklamalar yapmaya başladı. Bu kapsamda bir basın toplantısı düzenleyen şirket yetkilileri, ilk çeyrekte şirketin 482.5 milyon dolarlık gelir elde ettiğini açıkladılar. Elde edilen bu gelir, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %3.5 oranında gerilemişti.

Elde edilen gelirin ise 88.7 milyon dolarlık kısmının kar olduğunun altını çizen Konami, geçen seneye göre ilk çeyrekte elde edilen karın ise %40.5 oranında arttığını söylediler. Yani şirket ilk çeyrekte daha az gelir elde etmesine rağmen, giderlerinin ve harcamalarının görece düşük olması sebebiyle karlılık oranını arttırmıştı. Çok farklı alanlarda faaliyetleri olan Konami'nin Dijital Eğlence departmanı, ilk çeyrekte gelirlerini %5.6 arttırarak, 245.5 milyon dolar kazandırmayı başardı. Aynı dönemde kar oranı da artarak, 84.7 milyon doları buldu. 

Bu dönemde Konami daha çok Japonya'ya yönelik oyunlar çıkardı. Mobil platformlar üzerinden, sadece Japonya'da oynanabilen bu oyunlar, şirketin elde ettiği gelirlerin büyük kısmını oluşturuyordu. Uluslararası olarak yayınlanan tek oyun ise PES 2016'nın ek paketi UEFA Euro 2016 oldu. Oyunlara dair açıklamalara da yer veren Konami, Metal Gear serisinden hala önemli gelir elde ettiklerini söylerken, ilerleyen zamanlarda yeni projeler üreteceklerini de söyledi. Ayrıca bugüne kadar Metal Gear serisinin ne kadar satıldığı da açıklandı. Yapılan açıklamaya göre çok uzun süredir bizlerle olan Metal Gear serisi, toplamda 49.2 milyon adet satılmayı başarmış. 

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain için Android ve iOS Uygulamaları Yayınlandı

Metal Gear Solid 5'in Online Multiplayer Modu Olacak

Metal Gear Rising: Revengeance PC'ye Geliyor


YORUMLAR