Metal Gear Survive MGS 5'in Haritalarını Kullanıyor

Metal Gear Survive MGS 5'in Haritalarını Kullanıyor

Duyurulması tam bir sürpriz olan Metal Gear Survive, tema olarak sevilmemesinden başka biraz da problemli çıktı. Ortaya çıkan yeni bir video, Metal Gear Survive'ın MGS 5'in haritalarını kullandığını kanıtladı.

Bütün Metal Gear oyunlarının yapımcılığını üstlenen Hideo Kojima ve oyunları yayınlayan Konami arasında sorunlar ortaya çıkmış, yapımcı şirketle olan bütün alakasını kesmişti. Büyük bütçeli yapımlar yerine mobil oyunlara dönmek istemesi sebebiyle böyle bir karar aldığını söyleyen Konami, yeni Metal Gear oyunları çıkaracağını da belirtmişti. Bunun ilk örneği de Metal Gear Survive isimli oyun oldu.

Metal Gear Survive, MGS karakterleri ile hayatta kalmaya çalıştığımız bir co-op aksiyon oyunu. Seride daha önce görmediğimiz şekilde zombilere karşı savaşağımız oyunun temasına kimse anlam verememiş, Kojima bile "bu zombiler nereden çıktı" şeklinde bir açıklama yapmıştı. Çok da büyük heyecanla karşılanmayan Survive'ın yeni bir yaramazlığı daha ortaya çıktı. Haritalar üzerine kurulu olan oyunun, bu haritaları MGS 5'ten aşırdığı fark edildi. İşte onu kanıtlayan video:

Kojima'dan Sonraki İlk Metal Gear Oyunu Ortaya Çıktı

YORUMLAR