Metal mi Yoksa Cam Kasa mı Daha İyi Sorusunu Cevaplayan Test

Metal mi Yoksa Cam Kasa mı Daha İyi Sorusunu Cevaplayan Test

Bugüne kadar onlarca farklı düşme testi gördük; ancak hepsinde telefonlar, farklı şartlar altında test ediliyordu. Yayınlanan yeni bir videoda ise Galaxy S7 ve iPhone 6S, aynı şartlar altında düşme testine tabii tutuldu.

PhoneBuff isimli Youtube kanalı tarafından hazırlanan videoda, özel olarak hazırlanan bir cihaz kullanıldı. Bu cihaz, otomatik olarak gerçekleştirilen her düşüş için aynı şartları sağlayabiliyordu. İşin içine insan eli de girmediğinden böylece alınan sonuçlar daha inandırıcı oldu. Test için öncelikle Galaxy S7 ve iPhone 6S edinen yapımcılar, biri metal diğer ise cam kasa kullanan bu telefonları, farklı taraflarına doğru düşürdü.

Öncelikle iki telefon da arka kapaklarına doğru yere bırakıldı. Taş yüzeye çarpan iPhone 6S, bu çarpışmadan küçük sıyrıklarla çıktı; ancak Galaxy S7'nin arkası tamamen kırılmıştı. İki telefon için yine aynı şartlar altında gerçekleştirilen farklı düşme testlerinde de buna benzer sonuçlar alındı. Ekran tarafına doğru yapılan testte ise beklediğiniz gibi iki telefon da sağ salim hayatlarına devam edemediler. Ancak iPhone s6'nın ringe veda etmesi, Galaxy S7'den daha uzun sürdü. Galaxy S7 ilk yüz üstü düşüşte nakavt olmuştu bile. Oldukça güzel ayrıntıların olduğu, cam ve metal kasalara dair daha ayrıntılı bilgiler alabileceğiniz o videoyu hemen aşağıdan izlemeniz mümkün.

LG G5 Düşme Testi

iPad Air Düşme Testi

Apple iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Düşme Testi Gelmiştir

YORUMLAR