Metal Tasarımlı Skylake İşlemcili HP Chromebook 13 Tanıtıldı!

Metal Tasarımlı Skylake İşlemcili HP Chromebook 13 Tanıtıldı!

Google'ın kendi işletim sistemine sahip olan Chromebook'ları, yine Google'ın klasik tarzıyla her seferinde farklı bir şirket üretiyor. Göz alıcı tasarımı ve uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken Chromebook 13'ü ise HP üretti.

13.3 inç boyutunda ve 3200x1800 çözünürlüğünde bir ekrana sahip olan Chromebook 13, serisinde ilk olan Intel Core M Skylake işlemcisiyle çalışıyor. Bu işlemci sayesinde performansından ödün vermeyen Chromebook 13, 16 GB RAM seçeneğiyle kullanıcılarının karşısına çıkacak. 12.9 mm inceliğe sahip olan metal tasarımlı bu taşınabilir cihazın ağırlığı 1.29 kg civarında. Chromebook 13'ün batarya konusunda da oldukça iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu cihazın bataryası ortalama olarak 12 saat boyunca bitmeden durabiliyor.

Chromebook 13'te her bilgisayarda standart olarak bulunan USB girişinin yanı sıra USB Type-C girişi de mevcut. Henüz çok fazla yaygınlaşmayan USB Type-C girişi ilerleyen zamanlarda çok işinize yarayabilir. Henüz tam olarak farklı sistem seçenekleri açıklanmasa da Chromebook 13 bomba gibi geliyor.

6 Mayıs 2016 tarihinde kullanıcılarının karşısına çıkacak olan Chromebook 13, 499 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak.

Milyonlarca Android Uygulaması Artık Chrome OS'ta da Kullanılabilecek

HP Logosunu Yeniledi 

YORUMLAR