Metin2 Steam'e Geliyor!

Metin2 Steam'e Geliyor!

Türkiye'nin en çok oynanılan oyunlarından biri olan Metin2, sürpriz bir çıkış yaparak Steam'e çıkacağını açıkladı. Oyunun yeni sürümünün hazırlıklarının devam ettiği ve yakın zaman sonra Steam'e ekleneceği de açıklandı.

2005 yılında Ymir Entertainment tarafından ilk olarak Güney Kore'de piyasaya sürülen Metin2, 2006'da Gameforge 4D GmbH tarafından satın alınmasıyla birlikte 17 farklı dilde hizmet vermeye başlamıştı. Türkçe desteğinin de gelmesiyle ülkemizde inanılmaz bir kitle edinen oyun, Knight Online ile birlikte en çok oynanılan yapımların arasında hızla yükselmeyi başarmıştı. 

Bugün oyunun yayıncısı Gameforge ve yapımcısı WEBZEN, yaptıkları resmi açıklama ile Metin2'nin Steam'e geleceğini açıkladılar ve oyunun Steam sayfasını da hizmete açtılar. Henüz Steam sürümü geliştirme aşamasında olan oyun için yapılan ilk açıklama da şöyle oldu:

"Sevgili topluluk,
Harika bir şeyin gerçekleşmesine hazır olun: Popüler oyunumuz Metin2'nin, yakında Steam Oyun Platformunda piyasaya sunulacağını duyurmaktan dolayı mutluyuz! Hazırlıklarımız son aşamalarına ulaştı ve oyunumuzun Steam üzerinde yayımlanması Mayıs ayında gerçekleşecek. Lütfen şimdi Steam Sayfamızı ziyaret edin, Metin2'yi istek listenize ekleyin ve bu sayfayı takip etmek için işaretleyin. Bu sayede Steam ile favori oyunumuza giren ilk oyunculardan biri olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bizi takip edin. Tabii ki, Steam lansmanı ile ilgili yeni haberler ile siz güncel tutmaya devam edeceğiz..."

Knight Online'dan sonra Metin2'nin de Steam'e eklenmesiyle birlikte Türkiye'deki MMORPG oyuncularının çoğu da bu platforma geçmiş oldu. Henüz tam olarka hangi tarihte çıkacağı bilinmeyen Metin2'nin Steam sürümünün, çok geçmeden platforma ekleneceği de söyleniyor.

Türk Oyuncular Knight Online'ı Steam'deki İlk Gününde Acayip Hayvanlara Benzetti

Steam'de Knight Online'a Yapılmış 10 Efsane Yorum

YORUMLAR