Michael Jackson Duruşunun Sırrı Açıklandı

Hindistan'daki Tıbbi Eğitim ve Araştırma Enstitüsü'nde (PGIMER) çalışma yürüten 3 nörocerrah tarafından Michael Jackson duruşu hakkında önemli bir açıklama geldi. Uzun süredir bu duruşun perde arkasını araştırdıklarını dile getiren araştırmacılar, Jackson'ın neden yere düşmediğini kanıtladı.

Michael Jackson

30 yıl önce Smooth Criminal şarkısında dans ederken kendine özgü duruşunu sergileyen ve pop dünyasında önemli bir rol üstlenen Michael Jackson'ın sırrı en sonunda çözüldü. Lean duruşu olarak da tanımlanan bu hareketin özünde özel tabanlı bir ayakkabı ve güçlü tendom bağları yatıyor. Kısaca bu duruş üzerinde Jackson'ın uzun süre çalıştığı ve en sonunda başarılı olduğu düşünülüyor.

Nishant S. Yagnick, Manjul Tripathi ve Sandeep Mohindra tarafından yapılan araştırmanın bir buçuk yıl kadar sürdüğü dile getirildi. Journal of Neurosurgery dergisinde "Michael Jackson, Omurga Biyomekanikleri Anlayışımıza Nasıl Meydan Okudu?" başlığı altında yazılan makalede, sonuçların tam olarak kesin olmadığı, yalnızca bu hareketin kaynağının tahmin edilmeye çalışıldığı belirtildi.

Derginin internet sitesinde yaptıkları araştırmanın sonucunu paylaşan Hint nörocerrahlar, en güçlü ve eğitimli dansçıların bile dik duruşla en fazla 25 ila 30 derece öne eğilebileceğini dile getirdiler. Ancak 45 dereceye kadar eğilebilen ünlü sanatçının ayakkabısının altındaki üçgen boşluğa çivi yerleştirildiği ve böylelikle Jackson'ın yerden güç aldığı belirtildi; ancak ABD'li şarkıcının güçlü bir bacak kasına ve tendoma sahip olduğunun da altı çizildi.