Michelle Obama'nın Pasaport Bilgileri Tehlike Altında

Michelle Obama'nın Pasaport Bilgileri Tehlike Altında

Amerika Birleşik Devletleri'nin en önemli yapılarından birisi olan Beyaz Saray, beklenmedik bir siber saldırı ile karşılaştı. Yapılan siber saldırıyla birlikte Beyaz Saray çalışanı hacklendi ve Obama ailesine ait olan önemli bilgiler ele geçirildi.

Beyaz Saray çalışanı hacklendi!

Beyaz Saray'da asistan olarak çalışan ve seyahat organizasyonlarını düzenleyen bir kişinin elektronik mail adresi hacklendi. Bu hack saldırısından sonra Obama'nın eşi Michelle Obama dahil olmak üzere birçok Beyaz Saray mensubu kişilerin önemli bilgilerine ulaşıldı. Siber saldırıdan hemen sonra pasaport, uçuş bilgileri, vatandaşlık detayları ve bazı gizli belgelere ulaşan hacker grubu da ortaya çıktı. İlk paylaşılan bilgilere göre DC Leaks ismini taşıyan grup bu saldırıyı üstlendi.

Herhangi bir tehlikenin olmadığı açıklandı

Olayın hemen ardından Beyaz Saray yetkililerince yapılan açıklamayla birlikte olay aydınlatılmaya çalışıldı. Saldırıya uğrayan çalışanın sürekli olarak Beyaz Saray'da yer almadığını belirten sözcü, bu saldırının herhangi bir tehlikeye yol açmayacağını da dile getirdi.

Redhack Sözcü'nün İnternet Sitesini Hackleyerek, Kendi Haberini Yayınladı

Yahoo Son Hacker Saldırılarında 500 Milyon Verinin Zarar Gördüğünü Açıkladı

YORUMLAR