Microsoft Surface Phone Serisini Dünyanın En Güvenli Akıllı Telefonları Olarak Tasarlıyor

Microsoft Surface Phone Serisini Dünyanın En Güvenli Akıllı Telefonları Olarak Tasarlıyor

Microsoft gelecek yıl piyasalara sunmaya başlayacağı Surface Phone serisini dünyanın en güvenli telefonları yapmayı planlıyor.

Microsoft’un telefon üretimi ne kadar yerlerde sürünürse sürünsün, şirket akıllı telefon pazarından kopacak gibi görünmüyor. Daha önce yayınladığımız haberlerden de hatırlayacağınız gibi, Microsoft’un 2017 yılı için duyuracağı 3 akıllı telefon var. Microsoft Surface Phone’lar, 2017 Nisanında tanıtılacaklar. Bu cihazlar için düşünülen teknik konfigürasyon ise oldukça güçlü. Son duyumlara göre Microsoft Surface Phone’lar için Qualcomm Snapdragon 830 işlemci düşünüyor.

Ancak Microsoft Surface Phone’lar için sadece teknolojik üstünler planlamıyor. Hem teknolojik özellikleri açısından, hem de güvenlik bakımından dünyanın en iyi akılı telefonları olmasını da hedefliyor. Bu noktada telefona Windows Hello benzeri özellikler kazandırabileceği teknoloji kulislerinde konuşuluyor. Biyometrik güvenliğin yanı sıra Microsoft’un Surface Phone’lar için özel bir şifreleme algoritması geliştirdiği de sızan bilgiler arasında.

Microsoft’un kişisel güvenliği ön plana almayı kendine amaç edindiği bundan haftalar önce Apple’ı FBI ve ABD hükümetine karşı desteklemesinden de belli olmuştu aslında.

Microsoft Surface Phone 2017 Nisan’ında Geliyor

Windows Phone'lar Yerini Surface Phone'lara Bırakıyor

YORUMLAR