Microsoft 100 Milyon Dolar Ödeyip Sunrise Uygulamasını Satın Aldı

Microsoft 100 Milyon Dolar Ödeyip Sunrise Uygulamasını Satın Aldı

Android, iOS ve Mac OSX kullanıcıları arasında gün geçtikçe popülerleşen takvim uygulaması Sunrise, 100 Milyon doları aşan bir fiyatla Microsoft tarafından satın alındı. Google Takvim ve Trello proje yönetim uygulamalarının verilerini içe akatarbilen Sunrise sayesinde Windows 10 öncesi büyük bir atak gerçekleştiren Microsoft, uygulama dünyasının ağır toplarını birer birer ele geçirmeye mi hazırlanıyor?

2014 Aralık ayında Acompli uygulamasını satın alan şirket Outlook on iOS imiyle AppStore'da yerini aldı. Oyun dünyasını zenginleştirmek isteyen Microsoft, Minecraft'ı da astronomik bir fiyatla bünyesine katmıştı. Şirketi bu hafta ise Adblock Plus ile yapmış olduğu işbirliği ve CyanogenMod için gerekleştiği varsayılan 70 Milyon dolarlık bir yatırımla anmıştık. Kesenin ağzını açan Microsoft'un Sunrise ile yapabilecekleri ise yeni tartışmalar yaratacaktır.

Sunrise'ın nasıl bir uygulama olduğunu görmek istiyorsanız hemen aşağıda yer alan videoya göz atmanızı öneririz.

Microsoft'un mobil dünya içerisinde hedeflerin ikiye ayrılmış olduğunu görüyoruz. Bir yandan Android ve iOS marketlerinde kendi uygulama sistemini oluşturmayı hedefleyen şirket, kendi mobil işletim sistemi olan Windows Phone ile çalışan Lumia cihazların da bu çeşitlilikten yoksun olmaması için büyük bir çaba sarfediyor. Uygulama çeşitliliği konusunda Apple ve Google hizmetlerini oldukça geriden takip etse de kaliteli olanları derhal ele geçirmeye çalışan Microsoft, son ayların en agresif şirketlerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Microsoft Office Touch Uygulamaları Windows 10 İçin Yayınlandı

Dünya Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü ile İlgili Ne Düşünüyor?

YORUMLAR