Microsoft 100 Milyon Windows 8 Lisansı Sattı

Microsoft 100 Milyon Windows 8 Lisansı Sattı

Windows 8'in satış rakamlarına ve piyasadaki durumuna istinaden pek çok farklı tahmin gerçekleştiriliyor ve özellikle işletim sisteminin beklenen konuma gelememesi Microsoft'un durumdan memnuniyetsizliğine neden oluyor. Özellikle pek çok Windows 7 özelliğinin yer almamasının yanında Windows 8'in başlat ekranı ve kullanım farklılıklarının kullanıcıları uzak tuttuğu biliniyor.

Microsoft bu şikayetlerin önüne geçmek için 2013 içerisinde Windows Blue isimli yeni bir işletim sistemi daha yayınlayacak ve dedikodulara göre bu işletim sisteminde başlat butonu da yer alacak. Şimdilik bu söylentiler dedikoduda kalsa da şirket yetkililerinden Tami Reller'ın şirket blogunda yayınlanan röportajına göre, Ekim 2012'de yayınlandığından beri Windows 8 tam 100 milyon adet satmış durumda.

Bu her ne kadar oldukça iyi bir rakam sayılsa da hala Windows 8'e olan çok yavaş geçiş hızı işletim sisteminin bir Vista vakası olup olmadığını düşündürüyor. Zira Windows XP'den Vista'ya geçiş yapmayan kullanıcılar bu sefer de Windows 7'den Windows 8'e geçiş yapmamakta kararlı görünüyorlar.

Pek çok PC üreticisi de Windows 8'den dolayı sektörel satışların düşük gittiğinden ve işletim sisteminin piyasada gereken ivmeyi yaratmadığından yakınıyorlar. Windows Blue'nun bu ön yargıları yıkarak tüketiciler tarafından tercih edilmesi ve bu kötü etkiyi silmesi bekleniyor.

Kırmızı HTC One satışa çıktı

YORUMLAR