Microsoft 1080p'yi Beğenmedi, Önemli olan FPS Dedi!

Microsoft 1080p'yi Beğenmedi, Önemli olan FPS Dedi!

Xbox adlı oyun konsolunun geliştirici firması Microsoft'tan yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada Playstation ile Xbox One'ın ekran kaliteleri tartışıldı.

Sony tarafından üretilen Playstation ve Microsoft tarafından üretilen Xbox sürekli haber konusu. İki firma büyük rekabet içerisinde ve ufak bir açıklarını bulduklarında düşünmeden gündeme getiriyorlar.

Yeni haberimiz Xbox One ve Playstation 4'ün ekran çözünürlükleri hakkında. İki oyun konsolu da 1080p oyun oynatabilme yeteğiyle piyasaya sürüldü. Fakat Xbox One kullanıcıları 1080p oyun oynayamamaktan şikayetçi. Çoğu konsol sahibi oyunları oynarken 900p' düşürdüğü, ancak bu şekilde takılmadan oyun oynayabildiklerini söylüyor. Microsoft'tan bunun için bir açıklama yapılması bekleniyordu.

Microsoft yetkilisi durumu bu ekran çözünürlüğü sorununu çözeceğine işin içine Playstation'u kattı. Xbox geliştiricileri arasında önemli bir yere sahip olan Phil Spencer bu konuyu şöyle açıkladı:

  • Önemli olan ekran çözünürlüğü değil FPS oranıdır. Rakiplerimize oranla FPS oranımız daha iyi ve bu sayede Xbox One ile daha güzel oyunlar oynayabiliyorsunuz. Fakat 1080p'de öyle abartılacak bir çözünürlük değil. Playstation 4 1080p oynatırken FPS oranının düşük olması keyif oranını düşürüyor.

Bu açıklamadan sonra kullanıcılarına FPS'ye önem vermelerini işaret etti. Bazı oyunların diğer konsollar için düşük FPS'de yayınlandığından da bahseden Phil Spencer, Microsoft'un başarısız olduğuna değinmedi.

Android Yükselişini Sürdürüyor

Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

YORUMLAR