Microsoft, 1.2 Milyar USD Karşılığında Yammer'i Satın Aldı

Microsoft, 1.2 Milyar USD Karşılığında Yammer'i Satın Aldı

Microsoft, 1.2 milyar USD karşılığında Yammer isimli sosyal ağı satın aldığını duyurdu.

2008 yılında David Sacks önderliğinde kurulan ve kısa sürede başarılı bir iş modeli olduğunu gösteren Yammer’i kısaca tanıyacak olursak, sitenin özellikle iş dünyasına hizmet veren ve buna bağlı olarak bazı alanların yoğunluk kazandığı bir sosyal ağ sitesi olduğunu söyleyebiliriz.

Microsoft’un en beğenilen ürünlerinden biri olan Office’e değer katacağı ön görülen bu satın alma işleminin 1.2 Milyar USD gibi yüksek bir miktar karşılığında gerçekleşmesi ise kimi çevreler tarafından risk olarak görülüyor. Bununla birlikte Yammer, üç yüz elli kişiden fazla olan çalışanı ve ekibin başındaki David Sacks ile birlikte Microsoft bünyesinde çalışmalarını sürdüreceğini belirtelim. Satın almanın ardından Microsoft’a bağlı olan Office 365, Dynamics ve Skype ürünlerine kayda değer oranda yazılım geliştirme desteği sunulacağı yapılan açıklamalarda belirtiliyor.

Beş milyondan fazla kullanıcının olan ve iki yüz binden fazla şirketin bulunduğu Yammer’in Microsoft bünyesindeki başarı geleceğini birlikte göreceğiz.

YORUMLAR