Microsoft 2015 Yılının İlk Güvenlik Yamasını Yayınladı

Microsoft 2015 Yılının İlk Güvenlik Yamasını Yayınladı

Microsoft 2015 yılını da hızlı başlayarak Windows için bu yılın ilk güvenlik yamasını yayınladı. 8 farklı güvenlik bildirisi yer alan yamada, bunlardan 7 tanesi önemli ve 1 tanesi de çok önemli olarak vurgulanıyor.

Windows işletim sisteminin güvenlik açıklarını kapamak adına çıkarılan yamayı Windows işletim sistemi kurulu olan bilgisayarlarınızı güncelleme bölümünden indirebiliyorsunuz. Eğer güncellemeler açık ise zaten otomatik olarak inmiştir. Yamanın hedefinde Windows dışında herhangi başka bir Microsoft ürünü yer almıyor. Sadece Windows'u hedef alan yama ile birlikte tespit edilen Windows güvenlik açıkları kapatıldı.

2015 yılı Ocak ayı itibariyle gelişmiş güvenlik bildirimlerini normal kullanıcılarına göndermeye son veren Microsoft, bu servisini sadece Premium hesap desteğine sahip olan kullanıcılarına ve bilgi işlem alanında bulunan çalışanlara gnderme kararı aldı. Bu nedenle pek çok standart bilgisayar kullanıcısı çıkan yamanın farkında olmayabilir. Eğer Windows güncellemelerini açık olarak kullanmıyorsanız, mutlaka yeni yamayı indirmenizi tavsiye ederim.

Internet Explorer 10 ve 11'de de tespit edilen sorunların düzeltiği yamada ayrıca Flash Player standart olarak tarayıcılara eklendi. Eğer bilgisayarınızda Windows kullanıyorsanız bir an evvel yamayı yükleyiniz.

Windows ve Windows Phone Mağazalarındaki Uygulama Sayısı 560,000'i Aştı

YORUMLAR