Microsoft 2019'da 2 Yeni Web Kamerası Çıkartacak!

Microsoft 2019 ilk çeyrek

ABD’li yazılım devi Microsoft, 2019 yılında Windows 10 ve Xbox One için yeni web kameraları çıkarmayı planlıyor. Thurrott, Windows Hello yüz tanıma özelliğini herhangi bir Windows 10 PC'ye getirmek için tasarlanan iki yeni web kamerasının yolda olduğunu bildirdi. 2. kameranın da Xbox One ile birlikte çalışacağı ve kullanıcıların kamera önünde hareket ederek otomatik olarak oturum açmalarını sağlayan Kinect özelliğini geri getireceği söylenenler arasında yerini aldı.

Microsoft’un ürün şeflerinden Panos Panay, 2019 yılının başlarında The Surface’ın web kamerasını piyasaya sürmek istediğini belirtti. Panay açıklamasında;  “Surface Hub 2'deki kameraya bakın, bunun USB-C tabanlı bir kamera olduğunu ve yüksek kaliteli bir kamerayı bir deneyime getirebileceğimiz fikrini not edin, muhtemelen bunun olacağını tahmin edebilirsiniz” dedi. 

Microsoft, yükseltilebilir işlemci kartuşlarıyla 2019'da Surface Hub 2S'yi piyasaya sürmeyi planlamakta. Şirket USB-C Surface Hub 2 kamerayı ayrı olarak çıkarırsa, bu aynı kamera herhangi bir Windows 10 PC'de çalışabilir. Henüz kendi Windows Hello kamerasını piyasaya sürmediği Microsoft PC kullanıcıları (ve özellikle de işletmeler) masaüstü bilgisayarlara yüz tanıma sağlamak için Creative, Razer ve Logitech'in alternatiflerine güvenmek zorunda kalıyor. 2018 yılının bitmesine sayılı günler kala Microsoft kamera ihtiyacı olan kullanıcıları meraklandırmaya başladı. Detayların 2019 yılının başlarında gelmesi beklenmekte.