Microsoft, 400 USD'lik ve 7.5 İnçlik Surface Çıkarabilir

Microsoft, 400 USD'lik ve 7.5 İnçlik Surface Çıkarabilir

Microsoft Surface isimli tablet bilgisayar ile dünyasındaki varlığını genişletmek adına yeni girişimlerde bulunuyor. Oldukça hareketli olan ve özellikle de tablet ile akıllı telefon arasında kalan bölümde yoğunlaşan üreticilerden biri de Microsoft olmaya aday.

Elde edilen güçlü iddialar Microsoft’un 400 USD etiket fiyatı seviyesinde olacak şekilde 7.5 inçlik ekran boyutuna sahip bir Surface üzerinde çalıştığını gösteriyor. 7 ve 8 inç aralığında olan ve ekonomik fiyatlı diyebileceğimiz ürünlerin her geçen gün artması ve müşterilerin de bu ürünlere ilgi göstermeleri Microsoft’un da dikkatini çekmiş olsa gerek. Diğer yandan hâlihazırda bilgiler Windows 8 işletim sisteminin daha küçük ekranlı cihazlarda da kullanılabilmesi üzerine geliştirildiği yönündeydi.

Intel ile iş birliğine gidilerek üretilmesi planlanan 7.5 inçlik Microsoft Surface cihazın ATOM işlemci kullanacağı belirtiliyor. Tabii ki bu noktada ARM altyapısı yine üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye çalışacaklar.

Windows RT işletim sisteminin yer alması beklenen ürün özellikle de fiyat performans olarak daha makul ürünleri tercih eden hedef kitleye ulaşmaya çalışacak.

SkyDrive 250 milyon kullanıcıya ulaştı

YORUMLAR