Microsoft 7 İnçlik Windows 8 Tablet Geliştiriyor

Microsoft'un Windows 8 işletim sistemli tabletlerine daha küçük boyutlardaki sürümlerin de ekleneceği resmi olarak onaylandı.

Microsoft 7 İnçlik Windows 8 Tablet Geliştiriyor

Microsoft'un Surface RT ve Surface Pro tabletlerinin satışları her ne kadar beklenenin altında ilerlese de Windows 8 işletim sistemine sahip olan bu modeller için daha ufak boyutlu yeni sürümlerin hazırlandığı pek çok teknoloji takipçisi tarafından tahmin ediliyordu.

Şimdiye kadar bu konuda Microsoft'tan resmi bir açıklama gelmemişti ancak 3. çeyrek mali sonuçların açıklanması sırasında şirketin CFO'su Peter Klein, daha küçük boyutlu tabletlerin geliştirme aşamasında olduğunu resmen onaylamış oldu.

Tam olarak belirtmek gerekirse Klein, Microsoft'un diğer üreticiler ile birlikte daha küçük dokunmatik ve Windows işletim sistemli cihazlar üzerinde çalıştığını belirtti. Rekabetçi fiyatlarla piyasaya sürülecek olan bu cihazların varlığının resmi olarak onaylanması şimdiden hangi üreticilerin talep gösterdiğini akıllara getiriyor, zira pek çok donanım ve PC üreticisi Windows 8'in satışları düşürmesinden şikayetçi.

Ayrıca sizlere daha önce aktardığımız Microsoft Akıllı Saat Üretmek İçin Donanım Araştırıyor haberimizde belirttiğimiz gibi, Peter Klein'ın bahsettiği bu küçük cihazlar içerisinde akıllı saatler de yer alıyor olabilir.

Android uygulaması nasıl yapılır?

YORUMLAR