Microsoft Akıllı Saat Üretmek İçin Donanım Araştırıyor

Microsoft'un kendi akıllı saatini geliştirmek için parça ve donanım aramaya başladı kulaklara çalınanlar arasında.

Microsoft Akıllı Saat Üretmek İçin Donanım Araştırıyor

Akıllı telefonlar ve tabletlerin ardından hayatımıza dahil olacak yeni cihazların akıllı saatler olacağı şimdiden kesinleşmiş durumda ancak henüz ciddi olarak yaygınlaşmış bir cihaz varolmamasına rağmen akıllı saat piyasası onlarca üreticiden gelen haberler sayesinde yeterince doldu diyebilirim.

Geçtiğimiz haftalarda Pebble akıllı saat incelememi sizlere sunmuştum ve Kickstarter'da desteklenen projenin oldukça başarılı olduğu aşikardı. Şimdi ise Microsoft'un akıllı saatlere dair çalışmalara başladığı haberleri gelmeye başladı.

Apple ve Samsung'un bu konuda sıkı çalışmalar gerçekleştirdikleri biliniyor ve Wall Street Journal'ın bildirdiğine göre Microsoft da "saat tipinde bir cihaz" için parça araştırmaları yapıyor ve 1.5 inç boyutunda dokunmatik bir ekran arayışında. Haberi aktaranlar Microsoft'un kampüsünü ziyaret ettiklerini ancak şirketin gerçek bir akıllı saat yaratmaya mı çalıştığını yoksa sadece deneyler mi yaptıklarını anlamadıklarını belirtiyorlar.

Şimdilik tahmin edebileceğiniz gibi daha fazla bilgi mevcut değil ancak 2013'ün sonlarına doğru tüm üreticilerin akıllı saatlere dair projelerinin bir şekilde ortaya çıkacağını ve 2014'e yepyeni cihazlarımızla gireceğimize inanıyorum.

Bethesda'dan yeni oyunlar geliyor!

YORUMLAR