Microsoft, Android Kullanıcılarını Çalmaya Çalışıyor

Microsoft bu sefer de Google'ın geliştirdiği mobil işletim sistemi Android'in kullanıcılarını çalabilmek ve Windows Phone 8'e geçiş yapmaları için çalışmalara başladı.

Microsoft, Android Kullanıcılarını Çalmaya Çalışıyor

Microsoft'un mobil dünyada tutunabilmek için ortaya koyduğu Windows Phone 8 işletim sistemi ve hem Nokia, hem de HTC ile gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar yavaş yavaş meyvelerini vermeye başlarken, şirket çok daha agresif bir şekilde Android kullanıcılarını Windows platformuna geçirebilmek için çalışmalara başlamış durumda.

CITE World'ün aktardığı verilere göre Microsoft bir Android uygulaması geliştirmeyi tamamlamış durumda ve uygulamanın adı "Switch to Windows Phone" olarak belirlenmiş. Google Play üzerinden dağıtılması planlanan uygulama, telefonunuzda bulunan Android uygulamalarının bir listesini aldıktan sonra bunu SkyDrive'a yüklüyor. Daha sonra herhangi bir Windows Phone cihazı, Microsoft hesabınız ile açtığınızda bu uygulamaların Windows Phone'da bulunan sürümleri ve alternatifleri otomatik olarak cihazınıza yükleniyor.

Tam olarak aynı uygulamanın Windows Phone sürümünün olmadığı durumlarda sistem size en yakın alternatif uygulamaları sunuyor ve böylece platform değişikliğini en rahat şekilde gerçekleştirmeniz mümkün hale geliyor.

Microsoft Google'a karşı düzenlediği kampanyalarla zaten bir süredir adından söz ettiriyordu. Özellikle agresif ve Google'ı kötüleyen reklamlar yayınlayan Microsoft'un şimdi de Google'ın geliştirdiği Android işletim sisteminden kullanıcı çalmaya çalışmasına Google ne şekilde cevap verecek ilerleyen günlerde göreceğiz.

Vine uygulaması Android'e de geliyor

YORUMLAR