Microsoft, Android Tabletlerde Excel Kullanımı İçin Klavye Uygulaması Yayınladı

Microsoft, Android Tabletlerde Excel Kullanımı İçin Klavye Uygulaması Yayınladı

Bir süredir Android ve iOS platformlarına Office yazılım paketini sunan Microsoft, bugün itibariyle yayınladığı yeni klavye uygulamasıyla Android tabletlerde Excel kullanımını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Microsoft Garage ekibinin hazırladığı uygulama, Android tablet sahiplerine üst seviye klavye deneyimi sunacak.

Yeni açılımla artık her platform için uygulamalarını yayınlayan Microsoft, Dünya çapında yaygın olan Office paketinin daha iyi kullanılmasını amaçlıyor. Şimdilik sadece Android tabletler için yayınlanan Keyboard for Excel adlı uygulama, aynı masaüstü bilgisayar klavyesi gibi numerik tuş takımına sahip. Bu sayede Excel tablolarında çalışırken, rakam ve formül girmenin çok daha hızlı olacağını düşünen Microsoft, Enter tuşu gibi sanal tuşları da büyük hale getirerek kullanımı üst seviyeye getirmiş durumda. Tab gibi tuşlarında bulunduğu Android klavyesi sayesinde çalışmalarda simge ve sembol girme işlemi de kolaylaşıyor.

Microsoft'un Android klavye uygulaması her nekadar Excel kullanıcı hedeflenerek geliştirilse de, tabiki diğer Office uygulamalarında da kullanılabilir. Uygulama, Microsoft Garage projesinin Android platformu için çıkardı dördüncü uygulama oldu.

YORUMLAR