Microsoft Apple’ı Alt Edebilecek Yeni Bir Teknoloji Getiriyor: Pre-Touch

Microsoft Apple’ı Alt Edebilecek Yeni Bir Teknoloji Getiriyor: Pre-Touch

Akıllı telefon kullanıcıları Apple'ın 3D Touch özelliğinden etkilenmişlerdi. Ancak Microsoft bu çıtayı biraz daha yükseltiyor. Yeni dokunma teknolojisi Pre-Touch, ekranda dokunnacağınız yerleri önceden kestiriyor ve uygulama özelliklerini o noktaya taşıyabiliyor.

Microsoft dokunmatik ekran kontrollerinde tek ya da çift elle kullanılmak üzere kullanıcıları oldukça rahatlatacak, son derece ileri bir dokunma teknolojisi olan Pre-Touch'ı geliştirdi. Özellikle telefonu tek elle kullanmak için ideal bir teknoloji olan Pre-Touch, avucunuzun içinden parmaklarınızın ucuna kadar dokunmatik kontrol serbestliği sağlıyor. 

Yukarıdaki videodan da anlaşılacağı gibi, Pre-Touch teknolojisi nereye dokunabileceğinizi kestirebilen bir yapıya sahip. Durum böyle olunca uygulamaların kontrollerinin yerlerini de değiştirerek kullanıcıya son derece kolaylık sağlayabiliyor. Telefonu kenarlarından kavrasanız bile ekrana işlevsellik kazandırabilen bu teknoloji, 2017 yılından itibaren tüketiciyle buluşabilir. Microsoft'un hedefi bu teknolojiyi gelecek yıl Surface Phone'larda kullanabilmek.

Pre-Touch teknolojisi sadece birden fazla parmağı kontrol etmek için kullanıma dahil etmiyor, ekranı kavrayan avuç içlerini bile bir işe yaramasını sağlayabiliyor. Pre-Touch için birçok popüler uygulamanın aktif menü sistemlerinin yenilenmesi gerekebilir. Bu yüzden yaygın kullanımı şimdilik çok yakın bir gelecekte olmayacaktır diye düşünüyoruz. 

Android N ile Gelecek 3D Touch Özelliği Görüntülendi

Apple'dan Dokunmatik Ekran Devrimi: 3D Touch

YORUMLAR