Microsoft, Apple'ın Çalışmalarını Hızlandırıyor

Microsoft, Apple'ın Çalışmalarını Hızlandırıyor

Apple'ın önümüzdeki ay katılacağı WWDC, aslında bir geliştirici konferansı olsa da Apple açısından tam bir donanım şenliğine dönme ihtimali de taşıyor. Şirketin duyuracağı donanımlarla güçlü rakibi Microsoft'a da cevap vermesi bekleniyor. 

Apple'ın uzun yıllardır sürdürdüğü pazarlama stratejilerine bakarsak, şirketin önümüzdeki ay içerisinde yeni ürünlerini tanıtması muhtemel. WWDC konferansının ev sahipliği yapması beklenen bu tanıtımların arasında yeni iPad ve MacBook'ların olmasına kesin gözüyle bakılırken, hiç tahmin edilmeyen ürünlerin de tanıtılabileceği konuşuluyor. Apple'ın daha önce bahsetmediği bu ürünlerin başında da Siri Speaker'ın gelebileceği söyleniyor. 

Apple'ın WWDC'de yeni ürünlerini kısaca göstereceği ve ardından kendi düzenleyeceği bir konferansla birlikte bütün detayları vereceği de söylenenler arasında. Şirketin alışılmışın dışında olan bu stratejisinin sebebi olarak ise Microsoft'un bir hayli iyi giden çalışmaları gösteriliyor.

Geçtiğimiz günlerde MacBook'lara rakip olarak gösterilen Surface modellerini tanıtan Microsoft, bu ürünleri piyasaya sürmesinin ardından büyük bir satış başarısı yakalamıştı. Bu alandaki liderliğini de kaybetmek isteyen Apple'ın, son zamanlarda çalışmalarını hızlandırarak, takipçilerine çok daha iyi ürünler hazırlamak için çabaladığı da haberlerde yerini almıştı. Apple her ne kadar hazırladığı reklam filmleriyle Microsoft'un yeni ürünleriyle dalga geçse de büyük bir rakip olarak ne kadar iyi işler çıkarıldığını da fark etti. Microsoft'un böyle iyi ürünler ortaya koymasının ardından Apple da çalışmalarını hızlandırdı ve belki de olması gerekenden daha iyi ürünler hazırladı. 

Apple, WWDC konferanslarını hem donanım hem de yazılım tanıtmak için tercih edebiliyor. 2010 yılında bu konferansta iPhone 4'ün yanı sıra FaceTime ve iMovie'yi tanıtan şirket, ertesi yıl Mac OS X Lion ve iOS 5.0'ı tanıtmıştı. 2012'de aynı konferansta MacBook Air ve MacBook Pro'nun ile birlikte OS X Mountain Lion ve iOS 6'yı da duyurmuştu. 2013'te ise Mac Pro, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme ve MacBook Air, konferansın konukları arasındaydı. 2014'te iOS 8.0 ve OS Yosemite, 2015'te iOS 9.0 ve OS X El Captain, 2016'da ise macOS, iOS 10, watchOS 3 ve tvOS 10 bu konferansta gösterilmişti. 

Apple Watch Gelecekte Kandaki Glikoz Seviyesini Ölçebilir

Apple'ın Yeni Ürünleri WWDC 17'de Görücüye Çıkacak

Apple'ın CEO'su Tim Cook Neden Güldü?

YORUMLAR