Microsoft, Babasından Habersiz 8000 Dolar Harcayan Çocuk için Geri Ödeme Yaptı

Microsoft, Babasından Habersiz 8000 Dolar Harcayan Çocuk için Geri Ödeme Yaptı

Bundan birkaç hafta önce bir çocuğun Xbox One üzerinde FIFA oynarken yaptığı oyun içi 8000 Dolar harcamanın haberinizi sizlerle paylaşmıştık. Harcamayı yapan çocuğun babasının kontrolü dışında gelişen bu olayda aile gerekli önlemleri almadığı için sorumlu olsa da, Microsoft rakipleri Apple ve Google gibi babaya paranın geri iadesini yapacak.

Ailesini oldukça zora sokan çocuk sadece FIFA oyunu içerisinde 8000 Dolara yakın miktarda oyun içi harcama gerçekleştirmiş ve bunu babasının kredi kartı ile yapmıştı. Ailesinin bu olaydan daha sonra haberi olması nedeniyle olan olmuş ve bitmiş gözüyle bakılsa da, Microsoft aileyi sevindirecek bir gelişme ile parayı geri ödeyeceğini açıkladı.

Aileler için bu tür oyunlara koyulan ebeveyn denetimi sayesinde çocuklarınızın yapacağı harcamaları tamamen kontrol etmek mümkün. Gerekli önlemleri almayan aile bu olaydan sorumlu olmasına rağmen, Microsoft gibi büyük şirketler böylesine yüklü miktardaki harcamalarda müşterilerini mağdur etmeyi sevmiyor ve geri ödeme gerçekleştiriyor. Siz de hak vereceksinizdir ki, 8000 Dolar günümüzde oldukça iyi bir para. Türkiye şartlarında bu para ile kendinize güzel bir araba bile alabiliyorsunuz.

Siz babanızın kartıyla oyun içinde 8000 Dolar harcasaydınız babanızın tepkisi ne olurdu?

YORUMLAR