Microsoft Bing, iPhone ve iPad İçin Yenilenmiş Tasarımıyla Kullanıma Sunuldu

Microsoft Bing, iPhone ve iPad İçin Yenilenmiş Tasarımıyla Kullanıma Sunuldu

Microsoft’un arama motoru Bing, Apple iPhone ve iPad gibi cihazlar için uzun zamandır kullandığı uygulamasını yeniledi. Baştan aşağı yenilenen uygulama sayesinde artık birçok içeriğe kolayca ulaşabilmek mümkün.

Bing arama motorunun yeni uygulamasında öncelikle internette arama yapılmasına odaklanılmış, bu bağlamda arama çubuğu ekranın tam ortasına yerleştirilmiş durumda. Akıllı arama özelliğine de sahip olan uygulama sayesinde “şurada hava kaç derece” gibi sorulara cevaplar da alabiliyoruz. Sesli aramanın da desteklendiği uygulama, aynı zamanda popüler haberleri ve güncel hava durumu bilgilerini de kullanıcılara sunuyor. Yine yazılı aramada yapılabildiği gibi sesli aramada birçok soruya cevap verebiliyor.

Bing arama motorunu iPhone’larda kullanmak için iOS 7 yüklü bir telefonunuzun olması yeterli. Uygulamanın tablet sürümü ise en az iOS 8 yüklü bir tablet şartı koşuyor. Uygulamanın şimdilik İngilizce de olsa, Google gibi sorulara yanıt verebilmesi, anlık bilgi vermesi kullanılabilirliğini arttırmış. Umarız en yakın zamanda Türkçe dil desteğini de görürüz Microsoft’tan.

Apple Pay, Kredi Kartlarının Yerini Almaya Başladı

YORUMLAR