Microsoft, BitCoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

Microsoft, BitCoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

Hakkında merkez bankalarının açıklamalar yaptığı, kurucularının her yerde arandığı, dijital para birimi BitCoin gün geçtikçe kabul edilmeye devam ediyor. Google, Paypal ve Apple gibi dev şirketlerin ardından, yazılım ve teknoloji devi Microsoft da BitCoin kabul etmeye başladı.

Sessiz sedasız hayata geçirilen bu yenilik, Windows, Windows Phone ve Xbox uygulama mağazalarında görünmeye başladı. BitCoin ile alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar, Windows mağazalarındaki dijital cüzdanlarına BitCoin ekledikten sonra diledikleri gibi ödeme yapabiliyorlar. Microsoft şimdilik sadece uygulama, oyun ve video satın alınabilmesine izin veriyor, yani işletim sistemi ve diğer Windows yazılımlarını BitCoin ile alamıyoruz. İleride bu durum elbette ki değişebilir. Eğer BitCoin ödemelerinde bir düzen tutturulur ve sorunlar yaşanmazsa, Microsoft tüm ürünlerine bu satın alma seçeneğini ekleyebilir.

Şifrelenmiş algoritmaların kırılmasıyla üretilen bu dijital para birimi, Microsoft gibi saygın bir kuruluşun bu hamlesiyle daha da prestijli ve değerli hale gelecektir. LiteCoin gibi değişik adlarla piyasada karşılık bulan diğer dijital para birimleri şimdilik Microsoft’ta geçerli değil, fakat gelecekte kabul edilmemesi için bir neden yok.

Emektar VLC Player Windows 8.1’den Kovuldu

YORUMLAR