Microsoft Build 2016 Konferansı Başlıyor, Bakın Neler Olacak

Microsoft Build 2016 Konferansı Başlıyor, Bakın Neler Olacak

30 Mart 2016’da başlayan Microsoft  Build 2016 Konferansı pek çok gelişmenin tartışılacağı ve yeniliklerin örnekleneceği bir konferans olacak. Bu yıl Windows 10 Redstone ve Hololens’in en ilgi çeken konular olacağı düşünülüyor.

Microsoft Build 2016 Konferansı’nda neler var?

30 Mart’ta başlayacak olan konferanslar 3 gün sürecek. Konferansların başlıkları Windows 10 Redstone, Xbox One ve Windows 10 entegrasyonu, evrensel platform ve Windows etkileşimi, Xamarin, Hololens, Surface Phone olarak belirlenmiş. Büyük olasılıkla Windows 10 Surface Phone bu konferansın en büyük sürprizi olabilir. Microsoft bu konferansta Surface4 için yapılan yeni teknik modifikasyonları da tanıtacak. Özellikle Xamarin, Visual Studio IDE ortamında Android, IOS uygulamalarını ".Net" yapısını kullanarak yazılım geliştirebilen bir eklenti olduğu için Microsoft bunu oldukça önemsiyor.

Microsoft Build 2016’nın sanal gerçeklik ayağında sadece Hololens yok. Bu yıl Xbox VR adı altında yeni bir konunun da konferans takviminde olduğu dikkat çekiyor. Oculus’la hali hazırda bir ortaklığı da olan Microsoft, bakalım bu konuda neler söyleyecek. Surface Pro ve Surface Book güncellemeleri de cihazların geleceği açısından önemli rol oynadığından konferansta bu konuya da ağırlık verildiği görülüyor.

Windows 10 Redstone neler getirecek

Konferansta Windows 10 Redstone güncellemesine ağırlıklı olarak yer verilmiş. Windows 10 Cortana optimizasyonları, Microsoft Edge tarayıcı güncellemeleri, eklentiler, Google Photos benzeri uygulamaların Windows 10’a Redstone ile nasıl bağlantılanacağı konuşulacak. 

Redstone: Dev Windows 10 Güncellemesi Geliyor! Redstone Ne Zaman Gelecek ve Ne Değişecek?

YORUMLAR