Microsoft, Büyük Ayrıcalıklara Sahip Olacak Windows Elçileri Arıyor!

Microsoft, Büyük Ayrıcalıklara Sahip Olacak Windows Elçileri Arıyor!

Milyonlarca bilgisayarda aktif olarak kullanılan Windows işletim sistemi, her geçen gün daha da fazla kullanıcıya ulaşıyor. Microsoft sürekli büyüyen işletim sistemi Windows’u biraz daha geliştirmek için yeni bir proje başlattı. Microsoft Türkiye’nin başlattığı proje ile birlikte onlarca Windows Elçisi seçilecek.

Özellikle teknoloji ile yakın olan gençlerin ilgisini çekecek olan yarışma, binlerce başvuru ile devam ediyor. Eğer Microsoft tarafından hazırlanan bu yarışmayı kazanırsanız, Microsoft'un büyük ayrıcalıklar tanıdığı bir Windows Elçisi olacaksınız.

Windows Elçisi’nin ayrıcalıkları neler olacak?

Windows Elçileri, henüz piyasaya sunulmayan yeni ürünleri test etme imkanına sahip olacaklar. Ayrıca Windows’un geliştirilmesi için elçiler,  Microsoft etkinliklerine özel misafir olarak davet edilecekler. Bu etkinliklerle birlikte seçilen elçilerin kendilerini geliştirmesi ve Windows’a katkı yapmaları da bekleniyor. Windows Elçisi olmaya hak kazanan kişiye özel yaka kartı verilecek ve özel bir Facebook grubuna giriş imkanı sağlanacak.

Yarışmaya nasıl başvurulur?

Windows Elçisi olabilmek için Microsoft'un başlattığı yarışmaya bir video yüklemeniz gerekiyor. Video çekme işleminin dışında yarışmanın sizden istediği herhangi önemli bir koşulu bulunmuyor. Windows Elçisi adayı olabilmeniz için, neden elçi olmak istediğinizi ve Windows'a olan sevginizi konu alan bir video hazırlamalısınız. Çektiğiniz videoyu [email protected] adresine gönderebilir veya #SadeceBilgisayarla etiketi ile tweetleyebilirsiniz.

Kaç adet elçi seçilecek?

Microsoft’un hazırladığı özel bir jüri tüm başvurular arasından sadece belirli sayıda kişiyi elçi olarak kabul edecek. Windows Elçiliği’nin kotası ise 100 kişi ile sınırlı. Yani yarışmayı kazanabilmek için binlerce başvuru arasından ilk 100’e girmelisiniz.

Katılım koşulları neler?

  • Windows Elçisi yarışmasına katılabilmek için 18 yaşında veya 18 yaşından büyük olmanız gerekli. Eğer 18 yaşından küçükseniz ve ödül kazanmışsanız, Microsoft size bu ödülü vermeme hakkına sahip.
  • Windows Elçilik başvurularını 30 Kasım 2016 tarihine kadar göndermeniz gerekli.
  • Çektiğiniz videolar açık anlaşılır ve argo içermemeli.

Diğer tüm katılım koşulları ve etkinlik detayları için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Bakanlar Kurulu Kararı Windows 10'a Saat Ayarı Güncellemesi Yayınlattı!

Windows Kullanıcılarının Güvenlik Umurunda Değil

YORUMLAR