Microsoft CEO'su 4.4 Milyon Dolar İkramiye Kazandı!

Microsoft CEO'su 4.4 Milyon Dolar İkramiye Kazandı!

2014 senesinden beri yazılım devi Microsoft'un başında bulunan Satya Nadella, şirketinin bu sene belirlenen hedeflere ulaşmasını sağlayarak 4.4 milyon dolar ikramiye kazandı.

Yaklaşık 2,5 senedir Microsoft'un CEO koltuğunda oturan Satya Nadella, dünyaca ünlü yazılım devinin bu finansal dönemi kapsayan hedeflerine ulaşmasını sağladığı için tam 4.4 milyon dolarlık ikramiye ile ödüllendirildi.

Business Insider tarafından paylaşılan bilgilerle ortaya çıkan bu kabarık ikramiye, Nadella'nın senelik kazancının 17.692.031 dolar (kendi hisselerinin geliri ve diğer ödemeleri de dahil) olmasını sağladı. Bir senede 17.5 milyon dolar maaş almanın az olduğunu söyleyemeyiz ancak Nadella'nın bundan bir sene önceki maaşı çok daha fazlaydı.

Microsoft'un mobil cihaz sektöründe yaşadığı hızlı düşüş, CEO olan Nadella'nın da maaşını kötü yönde etkiledi. Geçen seneden daha az ikramiye alan başarılı yönetici, 2015 senesinde 18.3 milyon dolar kazanmıştı.

Nadella'nın yanı sıra CFO Amy Hood ve Genel Müdür Brad Smith de yüksek miktarlarda ikramiye kazandılar. Aylık maaşlarının 0 kadar ikramiye kazanan Hood ve Smith, sırasıyla yıllık gelirlerini 10.374.630 dolara ve 8.610.612 dolara yükselttiler.

Amerika'da En Çok Para Kazanan CEO Microsoft'tan Satya Nadella

Microsoft CEO'sunun 2015 Yılı Bonus İkramiyesi Dudak Uçuklatıyor

YORUMLAR