Microsoft CEO'su Satya Nadella Apple'a Sadece Gülüyor

Microsoft CEO'su Satya Nadella Apple'a Sadece Gülüyor

Microsoft CEO'su Satya Nadella, yıllar sonra iPad Pro'nun Surface'e benzemesini ironik bir dille eleştirdi. 

Microsoft 2012 yılında Surface'i ilk duyurduğunda, bir Wall Street analisti Apple CEO'su Tim Cook'a, şirketin ilerleyen dönemlerde dizüstü/tablet özelliği taşıyan bir cihaz üretip üretmeyeceğine dair soru sormuştu. O dönemde Cook çok karizmatik bir cevap vermişti. "Bir ekmek kızartıcı ve buzdolabını bir araya getirebilirsiniz, ancak bu ikili muhtemelen kullanıcıyı memnun etmeyecektir" diyen Cook, şimdilerde bu yaklaşımın tam zıttı bir strateji ile ilerliyor. 

Bugüne hızlı bir geri dönüş yaparsak, Apple'ın iPad Pro'su, Microsoft Surface ile pek yarışamıyor ve daha az satıyor. Hatta ilk kez Apple, Windows'a alternatif olarak değerlendiriliyor. İşte bu ironi Microsoft CEO'su Satya Nadella'dan kaçmadı.

"Üç yıl önce, yaptığımız bu şeyin bir arada olmayacağını bir kişi sorgulamıştı. Kimseye ihtiyaç duyan var mı? Rekabetimiz bile bir buzdolabı ve ekmek kızartma makinesi gibi değil, ancak aslında ikisi de bir arada" diyen Nadella, ayrıca Australian Financial Times'da Surface'in artan başarısını değerlendirdi. Microsoft aslında bu meselede Apple'ın yaptığı masraflarla çok eğleniyor gibi görünüyor. Zira geçtiğimiz yaz bununla ilgili kısa reklamlar yayınlamıştı.

Ezeli Rekabette Sona mı Geliyoruz? Microsoft, Linux Vakfına Üye Oldu!

McLaren Apple ile Görüştüğünü Onayladı

YORUMLAR