Microsoft CEO'sundan Windows Phone İçin Önemli Açıklamalar

Microsoft CEO'sundan Windows Phone İçin Önemli Açıklamalar

Microsoft CEO'su Satya Nadella, şirketin telefonlara yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi. Nadella, şirketin çalışmalarına devam ettiğini tekrarladı ve nihai hedeflerinin belirli özelliklere odaklanmak olduğunu açıkladı. 

Çeşitli pazar kaynakları, Microsoft'un Lumia markasını tamamen bırakmak istediğini belirtiyor. Bu bağlamda Windows Phone hayranlarını zor bir yıl bekliyor, çünkü Microsoft pazarın donanım tarafında çok aktif değil. Diğer yandan Microsoft yöneticilerinin açıklamalarından ötürü, Windows telefonlarının sonunun geldiği sıkça ifade edilir oldu.

Hissedarlarla yapılan yıllık toplantıda konuşan Nadella, firmanın sürekli farklılık yaratan özelliklere daha fazla odaklanmayı amaçladığını ortaya koyarak, mobil cihazlardan uzaklaşmayacaklarını belirtti. "Hareketlilik konusunda geniş düşünüyoruz. Diğer bir deyişle, insanın tek bir cihazla hareket etmesi değil, tüm cihazlarla mobilite sağlamasını istiyoruz" diyen Nadella, PC gibi davranabilen bir telefon yapma planlarından bahsetti. 

Microsoft Neden Android ve iOS Platformlarına Yatırım Yapıyor?

Bunlara ek olarak Nadella, daha büyük pazar payı olan Android ve iOS platformlarının varlığını kabul etti. Microsoft kullanıcılarının hizmetlere bu platformlardan da ulaşabilmesinin önemli olduğunu vurgulayan Microsoft CEO'su, çeşitli cihazlardaki yazılımlarını desteklerken, kullanılabilirliklerinden emin olmak için yatırım yaptıklarını ifade etti. 

Nadella ayrıca Lumia markasının geleceği hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Microsoft, Surface Phone'u Çılgın Özelliklerle Donatabilir!

Microsoft Kuantum Bilgisayar Donanımı İmal Edecek

YORUMLAR