Microsoft Çıkış Tarihi Henüz Belli Olmayan Yeni Bir Windows 10 Mobil Sürümü Duyurdu

Microsoft Çıkış Tarihi Henüz Belli Olmayan Yeni Bir Windows 10 Mobil Sürümü Duyurdu

PC versiyonuyla tanışalı tam 1 ay olan Windows 10'un şimdi beklenen sürümü ise Windows 10 Mobil. Microsoft'un yeni bir sürümünü duyurduğu Windows 10 Mobil ile önümüzdeki bir kaç ay içerisinde çıkacak olan amiral gemileri üzerinde tanışabiliriz.

Çok uzun süredir internette yazılım haberleri kategorilerinin en üstlerine yer alan Windows 10'un mobil versiyonu da milyonlarca kişi tarafından merakla bekleniyor. PC versiyonu ile kullanııclarının büyük bir bölümünü etkilemeyi başaran Microsoft, gözünü şimdi mobil versiyona dikti ve gerekli çalışmaları sürdürmeye devam ediyor. Windows 10 Mobil için yeni bir sürüm duyuran firma, bu sürümün test aşamasındaki geliştiricilere ne zaman geleceğini henüz net olarak belirtmedi. Fakat tahmini çıkış süresi olarak herkesin tahmini önümüzdeki hafta.

Normal olarak çıkış yapmasına da az bir süre kalan Windows 10 Mobil'in en kısa sürede tamamen testten geçerek varolan sorunlarının acilen çözülmesi önemli. Çünkü çıkışında beraberinde getireceği problemler olursa, kullanıcılar açısından ilk bakışta oldukça puan kaybedecektir. Bunu istemeyen Microsoft vargücüyle çalışmaya devam ediyor.

Windows Insider takımının yöneticisi Gabriel Aul, geliştirici ekibin bir çok sürüm denediğiniz fakat bu sürümlerin hiç birinin kullanıcılara gidecek kadar sorunsuz olmadığını dile getirdi. Varolan hataların en kısa sürede çözülüp fixlenerek Windows 10 Mobil'in en kısa sürede hazır hale geleceğini de dile getiren Gabriel, henüz çok stabil olan bir versiyon ortaya çıkmadığı için yolumuza devam etmek için erken fakat kısa sürede gleiştirici ekip olarak tüm sorunları çözeceğiz dedi.

Yakın zamanda tanışacağımız Windows 10 Mobil hakkınd düşüncelerinizi bizlerle yorum bölümünden paylaşın.

YORUMLAR