Microsoft Cortana Artık Evlerimizi de Yönetebilecek

Microsoft Cortana Artık Evlerimizi de Yönetebilecek

Microsoft'un 10 ve 12  Mayıs'ta Seattle'da düzenleyeceği Microsoft Build 2017 etkinliğinde, Cortana eteklerindeki hünerleri dökecek.

Microsoft, 10 ve 11 Mayıs'ta düzenleyeceği konferansla, yazılım dünyasında çarpıcı yenilikleri açıklayacak. 2 Gün sürecek olan konferansın gündeminde Cortana önemli bir rol alıyor. Gelen haberlere göre, yakında akıllı evinizi bir Windows 10 PC'den yönetebileceksiniz. Bu işlemi elbette Microsoft Cortana akıllı asistanını kullanarak yapabileceksiniz. Digital Trends dergisinin haberine göre, Microsoft Windows 10 PC'lere bir "Ev Bağlantı" özelliği ekleyerek akıllı ev otomasyonunda Cortana'yı kullanarak bu alanda yarışa dahil olduğunu açıklayacak. Bir sanal asistanın bu denli bir görevi üstleniyor olması an itibarıyla bizi çok ilgilendiriyor olmasa da teknolojik olarak Cortana'ya bir değer katıyor.

Sızdırılan haberlere göre, Eylül ayında yapılacak olan bir Windows 10 güncellemesi itibarıyla, Cortana'daki iyileştirmeler akıllı ev aygıtlarının sisteme dahil olabilmesine olanak tanıyacak. Kısaca, Windows 10 PC'ler çok yakında ev otomasyonu yönetiminde söz sahibi olacaklar. Echo gibi tek başına bir cihaz kullanmak yerine, Windows 10'da Cortana sayesinde  çeşitli akıllı ev cihazlarını kontrol edebilecek. "Işıkları aç Cortana, kitap okumak istiyorum" gibi komutlara hazır olun.

Kişisel Asistan Cortana ile Tanışın

Cortana'nın Samsung Telefonlara Özel Sürümü Geliyor

Cortana Sadece Ses Komutlarıyla Windows 10 Kurabilecek

YORUMLAR