Microsoft, Cortana'nın Android ve iOS'a Geleceğini Resmen Duyurdu

Microsoft, Cortana'nın Android ve iOS'a Geleceğini Resmen Duyurdu

Microsoft bugün yaptığı bir açıklamayla sanal asistanı Cortana'yı Android ve iOS işletim sistemlerine de getireceğini açıkladı. Böylece yazılım devi Cortana’yı Windows 10 platformunun dışına da taşımış olacak. 

Hemen haberin en önemli kısmına geçelim, detayları sonraya bırakalım. Cortana sanal asistanı Android ve iOS için Haziran sonu, Temmuz başı gibi yayınlanacak. Türkçe desteği olup olmayacağı henüz kesin değil.

Cortana, iOS ve Android üzerinde Windows 10’da olduğu kadar kararlı ve düzgün çalışacak. Cortana, bu platformlarda takvim ve rehberlerinizle bütünleşerek bildirimler de yapabilecek. Kısaca Cortana, Windows 10 Mobile ve Windows 10 PC üzerinde ne yapabiliyorsa, bunları Android ve iOS üzerinde de yapabilecek. Google Now ve Siri ile iyi geçinebilecek mi bu henüz bir muamma. Ancak Cortana’nın son Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümlerinden aldığı eleştiriler oldukça olumluydu.

Türkiye’de henüz bu uygulamayı deneme şansımız olamadı ancak Temmuz ayının sonunda çıkması beklenen Windows 10’la beraber bu servisin tamamen Türkçe olarak geleceğini biliyoruz.

Cortana’nın iOS ve Android’e geldiğine dair Microsoft açıklamasını ve uygulamanın sistemlerde nasıl görüneceğine dair kısa bir videoyu sizlerle paylaşıyoruz.

Cortana Android Üzerinde Nasıl Çalışır? İşte Yöntemler!

Cortana, Android ve iOS'a Geliyor

YORUMLAR