Microsoft, E-Posta Uygulaması Acompli'yi Satın Aldı

Microsoft, E-Posta Uygulaması Acompli'yi Satın Aldı

Bu yılın hızlı parlayan e-posta istemcilerinden biri olan Acompli, Microsoft tarafından 200 Milyon dolara satın alındı. Windows Phone kullanıcılarının belki de daha önce duymamış olabilecekleri bu uygulama Android ve iOS cihazlarında oldukça popüler oldu.

Evrensel bir e-posta istemcisi olarak yola çıkan uygulama hem şık hem de işlevsel bir deneyim sunuyor. Outlook, Exchange, Gmail, Dropbox, Box, iCloud ve daha fazlasını tek bir sistem altında sunmayı başaran uygulama gönderdiğiniz e-postalara konum paylaşma özelliği de katıyor. Dropbox, OneDrive ve Google Drive ile birlikte çalışması nedeniyle bulut depolama alanlarınızdan kolayca dosya aktarmanız da mümkün.

Filtreleme seçenekleri de son derece başarılı olan Acompli, spam ve bülten e-postalarını ayıklayıp size gerçek e-posta yazılarını sunmayı başarıyor. Takvim ve Kişiler listesini de destekleyen Acompli ile e-posta gönderimi oldukça pratik bir deneyime dönüşüyor. Android ve iOS için ücretsiz olarak sunulan bu uygulama, yakın zamanda Windows Phone kullanıcılarına da sunulacaktır. Acompli'nin kazanç elde etmeden yapmış olduğu çalışmanın sebebini düşünme zahmetinden Microsoft'un satın almasından dolayı kurtulmuş oluyoruz ancak bu büyük şirketin amaçlarını da anlamak gerekir.

Windows 10 öncesi bir hazırlık aşamasında olan Microsoft, Windows 10'un masaüstü ve mobil seçeneklerinde ortak bir platform yaratmak istiyor ve Acompli de bu konumda Outlook'un yerini alabilecek birkaç özelliğe sahip. Bunların arasında en önemli kısımı Gmail hesaplarını destekliyor olması diyebiliriz. Windows Phone kullanıcıları için resmi bir Gmail uygulaması olmadığı için bu açığı Acompli kapatabilecek kadar kapsamlı bir alternatif sunuyor. Inbox ile Android ve iOS cihazlarına yatırım yapan Google, Windows Phone'u bu uygulamadan mahrum bırakırken Microsoft kendine alternatif bir yol haritası çıkartıyor diyebiliriz.


Firefox'un Geleceği Ne Olacak?

YORUMLAR