Microsoft E3 2016 Fuarında Yeni Xbox One Donanımı Tanıtacak

Microsoft E3 2016 Fuarında Yeni Xbox One Donanımı Tanıtacak

Haziranda gerçekleşen E3 2016 oyun fuarı hakkında yayınlanan yeni raporlara göre Microsoft, Xbox One konsolu için fuardaki konferansında yeni bir donanım ve yeni Xbox One kolu tanıtacak. Son zamanlarda söylentiler arasında dolaşan yeni konsol donanımı hakkında hiçbir resmi bilgi olmasa da firmanın gizliden gizliye geliştirilen bir aparat üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Geçtiğimiz Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda sızan Sony PlayStation 4.5, 4K, veya son ismiyle NEO hakkında ayrıntılı bilgiyi sizlerle paylaşmıştık; henüz Sony tarafından doğrulanmasa da PS4'ün yeni modelinin sonbahara doğru tanıtılacağını artık herkes biliyor. Bu noktada acaba Microsoft da kendi konsolu için bir atılım yapma peşinde mi dersiniz? Gidişat onu gösteriyor.

Daha önceden Xbox One için Çinli bir firma tarafından üretilecek slim modeli hakkında da dedikodular duymuştuk. Ancak Microsoft Insider'dan gelen raporlar konsoldansa yeni bir konsol aparatı üzerinde çalışıldığını gösteriyor. Belgeler üzerinde geçen isim ise "yeni Xbox One donanımı".

E3 2016 esnasında Microsoft sahnede yeni Xbox One donanımını ve yeni bir Xbox One kolu gösterecek. Yeni kolun şimdiye benzer olduğu, ufak tefek geliştirmelerle birlikte beyaz renkte olacağı söyleniyor. Donanım veya kişiselleştirme bakımından yeni kolun ne derece oynayacağını bilmiyoruz, çünkü Xbox One için zaten güncellenmiş kol modelleri çıkmıştı. Xbox One Elite Controller'ın yanı sıra geçtiğimiz sene E3'te Xbox One Covert Forces modelli bir kol tanıtılmıştı.

Yeni Xbox One donanımı için ise bilinen tek şey şimdiye kadar Microsoft'un Xbox One adına duyuracağı en büyük şey olacağı. Konsolun performansını artıracak bir aparat olması şimdilik herkesin tahmin ettiği, belki de istediği şey. E3 zamanına doğru daha ayrıntılı bilgilerin gün yüzüne çıkacağını düşünüyoruz.

Yeni PlayStation 4 Modelinin Kod Adı ve Teknik Özellikleri

YORUMLAR