Microsoft Edge, Chrome ve Firefox'tan Kullanıcıları Uzaklaştırmak İçin Bakın Ne Yaptı?

Microsoft Edge, Chrome ve Firefox'tan Kullanıcıları Uzaklaştırmak İçin Bakın Ne Yaptı?

Chrome ve Mozilla Firefox Microsoft Edge tarayıcının en büyük rakibi. Microsoft kullanıcıların bu tarayıcılardan uzaklaşması için planlar yapıyor.

Microsoft Edge tarayıcıyı kullanıcıların mutlaka kullanması için çeşitli stratejiler geliştiriyor. Son olarak Chrome ve Firefox üzerinde Bing arama motoru kullananlar Microsoft’un oyununa geldiler.

Chrome ve Firefox üzerinde varsayılan arama motoru olarak Microsoft Bing arama motoru kullananlar, Microsoft Edge’e yönlendirilmeye çalışılıyor. Bing üzerinden yapılacak olan aramaların Microsoft Edge tarayıcıda daha etkileşimli olacağın dair bir uyarıyla kullanıcıları ikna etmeye çalışan Microsoft bu davranışıyla tepki çekiyor. Microsoft’un Edge Browser yönlendirme uyarıları ilk olarak ABD’de fark edildi.

Ancak bu yöntem sadece Microsoft’un Edge tarayıcı için kullandığı bir yöntem değil. Bunu tamamen Microsoft’un kabahati ya da stratejisi olarak görmemek lazım. Çünkü Google’ da farklı tarayıcılardan yapılan aramalarda her zaman Chrome’un kullanılması için çağrılar yapıyor.

Mozilla ise Edge tarayıcı bir tarafa, tamamen Windows 10’dan şikayetçi Mozilla yöneticileri Firefox’un Windows 10 üzerinde varsayılan tarayıcı yapılabilmesinin son derece zorlaştırılmış olduğunu savunuyorlar.

Microsoft Edge Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama

Microsoft Edge Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

YORUMLAR