Microsoft Edge Dikey Sekmeler Özelliğiyle Tanışın

Microsoft Edge için dikey sekmeler özelliği sayesinde tüm sekmelerini kolaylıkla yönetin. Microsoft Edge için dikey sekmeler nasıl kullanılır? İşte detaylar.

Microsoft Edge Dikey Sekmeler

Bu yılın başlarında Microsoft aktif sekmeleri göz atmayı çok daha kolay hale getiren yeni Microsoft Edge dikey sekmeler özelliğini resmen duyurmuştu. Microsoft Edge için dikey sekmeler artık pek çok kullanıcıya açılmış durumda.

Microsoft Edge'in yenilenmesiyle birlikte bu yılki en büyük yeni özellik, kullanıcıların üst kısımdaki geleneksel uzun sekme listesi yerine ekranın yanında bulunan Edge için dikey sekmelerdirİlk başta biraz tuhaf görünse de 16: 9 monitörler ve dizüstü bilgisayarlar için ideal.

 

Microsoft Edge dikey sekmeler ile tarayıcıda kaybolmayın

Opera veya Chrome gibi tarayıcılar dikey sekme özelliği için bir eklentiye ihtiyaç duyuyor. Microsoft ise Edge için dikey sekmeler sayesinde tek bir tıklamayla sekmelerinizi yönetmenize izin veren tek tarayıcı olduğunu iddia ediyor.

Geçtiğimiz Mart ayında duyurulan ve beta sürümüyle Edge Canary versiyonuna geleceği ifade edilen özelliğin artık kullanıma hazır olduğunu söyleyelim. Dikey sekmeler Edge'in yalnızca Windows sürümünde değil, aynı zamanda macOS'ta ve Linux derlemesine de gelecek.

Microsoft Edge Kurumsal Başkan Yardımcısı Liat Ben-Zur dikey sekmelere ilişkin Mart ayında şu açıklamayı yapmıştı: "Bugün birçok açık sekmeyi aynı anda kolayca bulmanıza ve yönetmenize yardımcı olan dikey sekmeleri duyurduk. Microsoft Edge, sekmelerinizi tek bir tıklamayla yönetmenizi sağlayan tek tarayıcı"

YORUMLAR