Microsoft, Edge Konusunda Dürüst Değil

Microsoft, Edge Konusunda Dürüst Değil

Windows 10 ile birlikte standart olarak sunulan ve Internet Explorer'ın yerini alan internet tarayıcısı Microsoft Edge ile ilgili Microsoft'un yayınladığı bazı benchmark testleri yanlış çıktı.

Microsoft geçtiğimiz günlerde yayınladığı ve bu haberimizde değindiğimiz benchmark testleri ile Edge internet tarayıcısının Google Chrome ve Mozilla Firefox'tan daha fazla batarya ömrü sunduğunu göstermişti. Youtube'da bilgisayar donanım ve yazılımları ile ilgili çalışmalar yürüten Linus Tech Tips adlı kanal ise gerçekleştirdiği internet tarayıcı testlerinde bu sonuçların gerçek olmadığını tespit etti.

Linus Tech Tips, yaptığı internet tarayıcı testlerinde özellikle aynı bilgisayarları ve aynı koşulları kullanarak oldukça adil bir test ortaya çıkarmış. Aynı zamanda sonuçların doğruluğu için testleri tekrarlamış ve cihazlar ile internet tarayıcıların yerlerini de değiştirmiş. Yani ortaya çıkan bu sonuçların oldukça güvenilir olduğu şüphesiz görünüyor. Bu testler ile ilgili yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Test sonuçlarına göre ise batarya ömrü konusunda en başarılı bulunan internet tarayıcı Google Chrome olmuş.

Testlerde Microsoft Edge, En Tasarruflu Tarayıcı Oldu

Microsoft Edge Tarayıcı Açığı, Başkaları Adına Tweet Atmayı Mümkün Kılıyor

YORUMLAR