Microsoft Edge Tarayıcı Bugün Tam 330 Milyon Cihazda Aktif

Microsoft Edge Tarayıcı Bugün Tam 330 Milyon Cihazda Aktif

Dün Seattle'da düzenlenen, 2017 Microsoft Edge Web Zirvesi etkinliğinde, Edge tarayıcısının tüm dünyada 330 milyon aktif kullanıcıya ulaştığı açıklandı.

Bu rakam, geçen yıl Nisan ayında 150 milyon olarak ifade ediliyordu. Aslında oldukça yavaş ama istikrarlı bir büyüme gösteren Microsoft Edge tarayıcısının ulaştığı bu yeni rakam, Windows 10 işletim sistemi ile bütünleşik olarak geliyor olmasından da kaynaklanıyor. Geçen yıldan bu yana, sıkça güncellenerek çeşitli sorunlardan ve buglardan arındırılan tarayıcı, uzun ama meşakkatli bir geliştirme sürecinin ardından ağır ağır tarayıcı piyasalarında hakettiği yere gelecekmiş gibi görünüyor.

Ancak Google Chrome kadar popüler olamayacağı da kesin. Google Chrome tarayıcısı bir milyarı aşkın bir kullanıcı kitlesine sahip, bununla beraber Chrome düzenli olarak güncellenerek, hem altyapı hem de eklentilerle var olan potansiyelini sürekli artırıyor.

Microsoft Edge, 2 yıl önce kullanıcılara tanıtıldığından bu yana, 75 Windows Insider güncellemesinde toplam 82 kez yamalanmış ve güncellenmiş. Microsoft Edge'in HTML5 puanı da tüm bu güncellemelerden sonra 476'ya kadar ulaşmış.

Testlerde Microsoft Edge, En Tasarruflu Tarayıcı Oldu

Microsoft Edge Çok Kolay Hacklenebiliyor

Microsoft, Edge Konusunda Dürüst Değil

YORUMLAR